Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach w marcu 2019 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.03.2019

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w marcu 2019 r. kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w lutym 2019 r., ale niższym niż przed rokiem. Wskaźnik ten od stycznia 2017 r. przyjmuje wartości powyżej średniej długookresowej.

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) w marcu 2019 r. Składowa odnosząca się do handlu detalicznego kształtuje się na poziomie wyższym od notowanego w lutym br., a dotycząca przetwórstwa przemysłowego, budownictwa i usług na poziomie zbliżonym. W stosunku do marca 2018 r. wartości wszystkich składowych (za wyjątkiem odnoszącej się do budownictwa) są niższe. Wskaźnik ocen diagnostycznych jest wyższy od zgłaszanego przed miesiącem, prognostycznych – zbliżony. W porównaniu z marcem ub.r. wartości obu składowych zmniejszyły się.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter