Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w grudniu 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.12.2018

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w grudniu 2018 r. kształtuje się na poziomie niższym od notowanego w listopadzie 2018 r. oraz wyższym niż przed rokiem. Wskaźnik ten od marca 2017 r. przyjmuje wartości powyżej średniej długookresowej.

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) w grudniu 2018 r.

Składowa odnosząca się do budownictwa jak i handlu detalicznego kształtuje się na poziomie wyższym od notowanego w listopadzie, dotycząca przetwórstwa przemysłowego – na niższym, a dotycząca usług na poziomie zbliżonym. W skali roku wzrosła wartość składowej dla przetwórstwa przemysłowego, budownictwa i usług, natomiast składowa dotycząca handlu detalicznego kształtuje się na poziomie niższym wobec notowanego w grudniu 2017 r.

Wskaźniki ocen diagnostycznych i prognostycznych są wyższe od zgłaszanych przed rokiem, natomiast w stosunku do poprzedniego miesiąca rośnie składowa ocen prognostycznych, a maleje – ocen diagnostycznych.

 

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter