Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach - czerwiec 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.06.2018

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w czerwcu 2018 r. wynosi 109,0 i kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego przed miesiącem, ale wyższym niż przed rokiem. Wskaźnik ten od grudnia 2016 r. przyjmuje wartości powyżej średniej długookresowej.

 

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) w czerwcu 2018 r.

Wartość składowej odnoszącej się do przetwórstwa przemysłowego i handlu detalicznego jest wyższa od notowanej przed miesiącem, a budownictwa i usług – niższa niż w maju. W skali roku wzrosły wartości składowych dla przetwórstwa przemysłowego, budownictwa i usług, natomiast obniżyła się dla handlu detalicznego.

Wskaźnik ocen diagnostycznych jest niższy od zgłaszanego przed miesiącem, prognostycznych – wyższy. W porównaniu z czerwcem ub. r. wzrosła wartość składowej prognostycznej, a diagnostycznej – kształtuje się na zbliżonym poziomie.


Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter