Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Statystyki eksperymentalne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Mając na uwadze uwarunkowania i potrzeby informacyjne, Główny Urząd Statystyczny prowadzi działania zmierzające do zwiększenia potencjału informacyjnego zasobów statystyki publicznej oraz uzupełnienia zidentyfikowanych luk informacyjnych.

Jednym z głównych zadań tego przedsięwzięcia jest prowadzenie prac eksperymentalnych. Są to prace badawcze, które wykraczają poza standardową praktykę prac statystycznych przyjętych w systemie statystyki publicznej i są opracowywane w nowatorski sposób, z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi analitycznych i statystycznych; mogą również zawierać wyniki badań znajdujących się w fazie rozwoju, dopracowywania metodologii lub przeprowadzone w nowatorski sposób, czy z zastosowaniem eksperymentalnej metody.

Prace w ramach statystyki eksperymentalnej prowadzone są w ramach prac statutowych GUS, ale również w ramach m.in. grantów naukowych oraz projektów, finansowanych ze środków zewnętrznych.

Zawartość poszczególnych działów prezentować będzie prace badawcze, metodologiczne jak również aplikację, które powstały w ramach prac eksperymentalnych.

Obecnie zakończyła się, realizowana w latach 2016–2018, kolejna edycja projektu pt. „Statystyka dla polityki spójności. Wsparcie systemu monitorowania polityki spójności w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz programowania i monitorowania polityki spójności po 2020 roku”, finansowana ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014–2020. W ramach projektu opracowano 30 prac badawczych, a syntetycznym podsumowaniem tych opracowań jest publikacja „Statystyka dla polityki spójności 2016–2018”.

Do góry

Newsletter