Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Statystyki eksperymentalne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Mając na uwadze rosnące potrzeby odbiorców na dane, Główny Urząd Statystyczny prowadzi działania zmierzające do zwiększenia potencjału informacyjnego swoich zasobów, m.in. poprzez prowadzenie statystyk eksperymentalnych. Ten rodzaj prac badawczych wykracza poza standardową praktykę działań wykorzystywanych w opracowaniach metodologicznych, wypełniając tym samym lukę informacyjną. Zaprezentowane raporty mogą zawierać wyniki badań znajdujących się w fazie rozwoju, które zostały opracowane w nowatorski sposób z zastosowaniem eksperymentalnych metod i nowym podejściem metodologicznym.

Prace badawcze nad statystyką eksperymentalną prowadzone są w zakresie działań statutowych GUS, jak również w ramach m.in. grantów naukowych oraz projektów finansowanych ze środków zewnętrznych.

W poszczególnych działach tematycznych prezentowane są aplikacje, raporty i prace badawcze, które zostały opracowane z wykorzystaniem zaawansowanych metod statystycznych i nowoczesnych narzędzi analitycznych.

 

Do góry

Newsletter