Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w sierpniu 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.08.2018

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w sierpniu 2018 r. wynosi 109,0 i kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego przed miesiącem, ale wyższym niż przed rokiem. Wskaźnik ten od grudnia 2016 r. przyjmuje wartości powyżej średniej długookresowej.

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) w sierpniu 2018 r. Składowe dotyczące przetwórstwa przemysłowego i budownictwa kształtują się na poziomie zbliżonym do notowanego przed miesiącem, a odnoszące się do handlu detalicznego i usług – niższym. W skali roku wzrosły wartości składowych dla przetwórstwa przemysłowego, budownictwa i usług, natomiast obniżyła się dla handlu detalicznego. Wskaźnik ocen diagnostycznych jest wyższy od zgłaszanego przed miesiącem, prognostycznych – niższy. W porównaniu z sierpniem ub. r. wzrosły wartości obu składowych.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter