Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Nagrody i wyróżnienia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Prezes GUS, dr Dominik Rozkrut otrzymał nagrodę „Złotego Herolda”

22.09.2023
Podczas XXIX Forum Teleinformatyki „System informacyjny państwa – dylematy rozwoju” Prezes GUS, dr Dominik Rozkrut otrzymał nagrodę „Złotego Herolda”.
Czytaj dalej

Portal Geostatystyczny zajął 1. miejsce w kategorii produktów cyfrowych podczas Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Kapsztadzie

24.08.2023
13-18 sierpnia w Kapsztadzie odbyła się 31. Międzynarodowa Konferencja Kartograficzna. Wydarzenie jest organizowane przez Południowoafrykański Komitet Narodowy ICA. Podczas konferencji odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kartograficzna, na której Portal Geostatystyczny zdobył pierwsze miejsce w kategorii produktów cyfrowych
Czytaj dalej

Polska w czołówce rankingu Open Data Maturity Report 2022!

20.12.2022
Komisja europejska opublikowała już po raz ósmy „Raport o dojrzałości otwartych danych” (Open Data Maturity Report). Jest to ocena, która rozpoczęła się w 2015 roku w celu zmierzenia poziomu dojrzałości krajów Unii Europejskiej i ich postępów w promowaniu publikacji i ponownego wykorzystywania otwartych danych.
Czytaj dalej

Atlas Środowiska nagrodzony w konkursie Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Mapa Roku 2021”

10.10.2022
„Atlas Środowiska” zajął drugie miejsce w XX edycji konkursu Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Mapa Roku 2021”, w kategorii „Inne mapy i atlasy (drukowane)”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 29 września br. podczas trwania XLIV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej.
Czytaj dalej

GUS laureatem nagrody „Złota e-Tarcza”

30.09.2022
29-30 września 2022 r., pod hasłem „System informacyjny państwa – kierunki rozwoju”, odbyło się XXVIII Forum Teleinformatyki. Jest to najstarsza (organizowana od 1995 roku) i aktualnie największa konferencja branży IT dla sektora publicznego.
Czytaj dalej

Artykuł pracowników GUS wyróżniony na międzynarodowej konferencji CIRET w Stambule

23.09.2022
13-17 września 2022 r. odbyła się w Stambule 36 Międzynarodowa Konferencja Centrum Międzynarodowych Badań Tendencji Gospodarczych (CIRET) współorganizowana przez Ośrodek Badań Koniunktury Federacyjnej Wyższej Szkoły Technicznej w Zurychu, ONZ (Statistics Division) i Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marmara w Stambule.
Czytaj dalej

GUS odebrał nagrodę RSA

15.11.2021
W czasie wideokonferencji 12 listopada br. Prezes GUS, dr Dominik Rozkrut odebrał nagrodę Regional Leadership Award for Practice and Policy, którą w imieniu Zarządu Regional Studies Association wręczyła Pani Olga Mrinska.
Czytaj dalej

GUS laureatem nagrody „Złota e-Tarcza”

23.09.2021
W dniach 23-24 września 2021r., pod hasłem „Cyfrowa transformacja w Krajowym Planie Odbudowy”, odbyło się XXVII Forum Teleinformatyki. Jest najstarszą (organizowana od 1995 roku) i aktualnie największą konferencją branży IT dla sektora publicznego.
Czytaj dalej

Główny Urząd Statystyczny otrzymał nagrodę Regional Leadership Award for Practice and Policy

14.09.2021
Nagroda Regional Leadership Award for Practice and Policy jest corocznie przyznawana przez Stowarzyszenie Studiów Regionalnych (Regional Studies Association) osobom lub organizacjom w uznaniu dokonań na rzecz rozwiązywania praktycznych problemów planowania i zarządzania regionalnego.
Czytaj dalej

GUS laureatem XIX edycji konkursu „Mapa Roku”

26.09.2019
17-18 września w Krakowie odbyła się 42. Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna, podczas której rozstrzygnięto XIX edycję konkursu „Mapa Roku”, organizowanego przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich (SKP).
Czytaj dalej

Nagroda Lux Clara in Contractis Publicis dla GUS w kategorii Zamawiający upowszechniający zrównoważone zamówienia publiczne

16.09.2019
12 września br., z okazji XXV-lecia Urzędu Zamówień Publicznych, w Filharmonii Narodowej została zorganizowana uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody LUX CLARA IN CONTRACTIS PUBLICIS. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: Zamawiający, Wykonawca oraz Osoby zasłużone dla systemu zamówień publicznych. Wyboru laureatów dokonała kapituła, w skład której weszli wybitni znawcy tematyki zamówień publicznych.
Czytaj dalej

GUS zajął 3. miejsce na Międzynarodowej Wystawie Kartograficznej w Tokio

02.08.2019
Od 15 do 20 lipca br. w Tokio odbyła się Międzynarodowa Konferencja Kartograficzna wraz z wystawą, na której 30 państw przedstawiło 385 produktów wydanych od 2017 roku. Przy okazji wystawy odbył się konkurs na najlepsze publikacje/produkty. Jury konkursowe, powołane przez władze Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej przyznało Głównemu Urzędowi Statystycznemu 3. nagrodę w kategorii edukacyjne produkty kartograficzne za podręcznik pt. Mapy statystyczne. Opracowanie i prezentacja danych (opracowany i wydany w 2017 r.).
Czytaj dalej

GUS zwycięzcą Big Data Hackathon

13.03.2019
Miło nam poinformować, że zespół GUS w składzie: Paulina Małek, Michał Bis (oboje reprezentujący Urząd Statystyczny w Szczecinie) oraz Jacek Maślankowski (Urząd Statystyczny w Gdańsku) okazał się najlepszy i zwyciężył w Big Data Hackathon. Wydarzenie zorganizowane przez Komisję Europejską (Eurostat) miało na celu wyłonienie najlepszych projektów aplikacji wykorzystujących Big Data.
Czytaj dalej

Kolejny wyśmienity wynik polskiej statystyki w rankingu Open Data Inventory

07.03.2019
Polska statystyka publiczna uplasowała się w 2018 r. na 4. miejscu na świecie, a pośród państw Europy Wschodniej (Białoruś, Bułgaria, Czechy, Węgry, Mołdawia, Rumuna, Rosja, Ukraina, Słowacja) na zaszczytnym 1. miejscu w rankingu Open Data Inventory (ODIN), który ocenia zakres i otwartość danych na stronach internetowych krajowych urzędów statystycznych.
Czytaj dalej

Nagroda "Złoty Herold" dla GUS

28.09.2018
27-28 września 2018 roku w Miedzeszynie odbyło się XXIV Forum Teleinformatyki pod hasłem „System informacyjny państwa i obywatela”. Forum porusza najbardziej aktualne tematy związane z efektywnym wykorzystaniem szeroko pojętej teleinformatyki w zarządzaniu państwem, w tym w usprawnianiu usług świadczonych obywatelom przez administrację publiczną. W forum uczestniczą przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, firm z różnych sektorów, organizacji oraz środowisk naukowych. Tegoroczna nagroda „Złoty Herold”, za budowę nowoczesnego państwa opartego na powszechnym wykorzystaniu technologii teleinformatycznych została przyznana Głównemu Urzędowi Statystycznemu. Nagrodę odebrał Prezes GUS dr Dominik Rozkrut.
Czytaj dalej
Do góry

Newsletter