Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w sierpniu 2017 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.08.2017

W sierpniu dyrektorzy przedsiębiorstw wszystkich badanych obszarów działalności zgłaszają korzystne oceny koniunktury.

Jednostki z sekcji przetwórstwo przemysłowe oceniają koniunkturę optymistycznie, podobnie jak przed miesiącem i lepiej niż w sierpniu ostatnich sześciu lat.

Jednostki z sekcji budownictwo oceniają koniunkturę korzystnie, podobnie jak przed miesiącem i lepiej niż w sierpniu ostatnich ośmiu lat.

Oceny koniunktury formułowane przez jednostki handlu hurtowego są optymistyczne i lepsze od sygnalizowanych w lipcu i w analogicznym miesiącu przed rokiem, a jednostki handlu detalicznego zgłaszają opinie zbliżone do formułowanych w lipcu i lepsze od sygnalizowanych w analogicznym miesiącu ostatnich ośmiu lat.

Podmioty należące do sekcji transport i gospodarka magazynowa oceniają koniunkturę pozytywnie, lepiej niż w lipcu oraz w analogicznym miesiącu ostatnich dziewięciu lat.

Jednostki z sekcji zakwaterowanie i gastronomia zgłaszają korzystne oceny koniunktury, zbliżone do formułowanych przed miesiącem i lepsze niż w sierpniu ostatnich dziewięciu lat.

Oceny koniunktury formułowane przez dyrektorów jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji są pozytywne, lepsze od zgłaszanych w lipcu oraz w sierpniu ostatnich ośmiu lat.

Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia, opinie te są lepsze od sygnalizowanych przed miesiącem oraz w analogicznym miesiącu ostatnich ośmiu lat.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter