Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w październiku 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.10.2018

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w październiku 2018 r. wynosi 105,6 i kształtuje się na poziomie nieznacznie wyższym wobec notowanego przed miesiącem oraz przed rokiem. Wskaźnik ten od grudnia 2016 r. przyjmuje wartości powyżej średniej długookresowej.

 

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS dla Polski (SI) w październiku 2018 r.

Składowa odnosząca się do przetwórstwa przemysłowego kształtuje się na poziomie wyższym od notowanego we wrześniu, dla budownictwa i handlu detalicznego – zbliżonym, a dla usług – niższym niż przed miesiącem. W skali roku wzrosły wartości składowych dla budownictwa i usług, natomiast obniżyły się dla handlu detalicznego i przetwórstwa przemysłowego. Wskaźniki ocen diagnostycznych i prognostycznych są nieco wyższe od zgłaszanych przed miesiącem. W skali roku wartość składowej diagnostycznej spadła, a prognostycznej – wzrosła.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter