Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach w październiku 2019 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.10.2019

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w październiku 2019 r. kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego we wrześniu 2019 r., ale niższym niż w październiku 2018 r.

Składowa dla przetwórstwa przemysłowego kształtuje się na poziomie wyższym od notowanego we wrześniu br., dotycząca usług – na niższym poziomie. W przypadku budownictwa i handlu detalicznego składowa kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w ubiegłym miesiącu. W stosunku do października 2018 r. wartości składowej dla budownictwa, handlu detalicznego i usług są niższe, a dla przetwórstwa przemysłowego – zbliżone.

Wskaźnik ocen diagnostycznych jest wyższy w stosunku do zgłaszanego przed miesiącem oraz przed rokiem, natomiast prognostycznych – zbliżony do września 2019 r., ale niższy niż w październiku 2018 r.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter