Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach - grudzień 2022 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.12.2022

W grudniu br. w większości prezentowanych obszarów gospodarki utrzymują się negatywne oceny koniunktury. Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury znajduje się poniżej średniej długookresowej we wszystkich obszarach. W większości badanych obszarów sygnalizuje się brak zmian lub pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” - brak zmian w tym miesiącu.

Jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa (plus 9,9) oraz informacja i komunikacja (plus 8,0) jako jedyne oceniają koniunkturę korzystnie, choć poniżej średniej długookresowej (odpowiednio plus 26,1 i plus 18,4). Najbardziej pesymistyczne oceny formułują podmioty z sekcji budownictwo (minus 23,9), przetwórstwo przemysłowe (minus 19,5) oraz zakwaterowanie i gastronomia (minus 19,5).

Do badania za bieżący miesiąc - odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. - dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz dotyczących inwestycji (wyniki w Aneksie).

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym


Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter