Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w czerwcu 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.06.2014

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w czerwcu oceniany jest korzystnie, podobnie jak w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Oceny i prognozy portfela zamówień oraz przewidywania dotyczące produkcji są optymistyczne, choć ostrożniejsze od zgłaszanych w maju. Wzrost bieżącej produkcji jest zbliżony do sygnalizowanego przed miesiącem. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest nadal negatywnie, ale utrzymują się pozytywne prognozy w tym zakresie zgłaszane przed miesiącem. Ceny wyrobów przemysłowych mogą pozostawać bez zmian, podobnie jak przed miesiącem.

W czerwcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest nieco mniej pesymistycznie niż w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich dwóch lat. Oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są nieznacznie mniej negatywne od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu. W najbliższych trzech miesiącach portfel zamówień może rosnąć nieco wolniej niż oczekiwano w maju. Utrzymują się korzystne przewidywania dotyczące produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej. Przedsiębiorcy spodziewają się zbliżonego do zapowiadanego w ubiegłym miesiącu spadku cen robót budowlano-montażowych.

W czerwcu ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym oceniany jest optymistycznie, podobnie jak w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich dwóch lat. Diagnozy i prognozy sprzedaży, a także przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są nieco mniej korzystne od formułowanych w maju. Utrzymują się nieznacznie pozytywne oceny bieżącej sytuacji finansowej. Badane przedsiębiorstwa zapowiadają, iż ceny towarów mogą rosnąć wolniej niż oczekiwano miesiąc wcześniej.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest nieznacznie optymistycznie, podobnie jak w maju, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich dwóch lat. Oceny bieżącej sprzedaży są mniej korzystne od sygnalizowanych w maju. Utrzymują się nieznacznie pozytywne przewidywania w tym zakresie. Diagnozy i prognozy sytuacji finansowej są pesymistyczne, zbliżone do zgłaszanych przed miesiącem. Dyrektorzy przedsiębiorstw zapowiadają, iż ceny towarów mogą rosnąć wolniej niż oczekiwano w maju.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter