Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w styczniu 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.01.2014

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w styczniu oceniany jest pozytywnie, lepiej od negatywnych ocen z grudnia i analogicznego miesiąca ostatnich pięciu lat. Utrzymują się niekorzystne oceny bieżącego portfela zamówień oraz produkcji. Odpowiednie prognozy są pozytywne, wobec negatywnych oczekiwań formułowanych w grudniu. Zarówno diagnozy jak i przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne od zgłaszanych przed miesiącem. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie wzrastać.

W styczniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest mniej pesymistycznie niż przed miesiącem i przed rokiem. Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są mniej niekorzystne od formułowanych w grudniu ub. r. Odpowiednie diagnozy są negatywne, gorsze od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu. Przedsiębiorcy przewidują nieco mniej znaczący niż oczekiwano w grudniu spadek cen robót budowlano-montażowych.

W styczniu ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym oceniany jest optymistycznie, lepiej niż w grudniu i w analogicznym miesiącu poprzednich dwóch lat. Zarówno diagnozy jak i prognozy sprzedaży oraz sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Badane przedsiębiorstwa zapowiadają, iż ceny towarów mogą rosnąć w tempie nieco szybszym niż oczekiwano w grudniu.


 

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter