Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura konsumencka. Październik 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
17.10.2018

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, ukształtował się na poziomie 6,1*.

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK) w październiku 2018 r. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, był niższy o 0,8 p. proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował się na poziomie 6,1*. Wśród składowych wskaźnika, niższą wartość odnotowano przede wszystkim dla ocen obec-nej oraz przyszłej sytuacji ekonomicznej kraju (spadki odpowiednio o 3,8 i 2,9 p. proc.). Nato-miast poprawiły się oceny możliwości obecnego dokonywania ważnych zakupów oraz przy-szłej sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (wzrosty odpowiednio o 2,3 i 1,6 p. proc.). W porównaniu do października 2017 r. obecna wartość BWUK jest wyższa o 1,5 p. proc.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter