Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dynamika sprzedaży detalicznej w sierpniu 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.09.2018

Sprzedaż detaliczna 1 w cenach stałych w sierpniu br. była wyższa niż przed rokiem o 6,7% (wobec wzrostu o 6,9% w sierpniu ub. roku). W porównaniu z lipcem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 1,2%.

Sprzedaż detaliczna towarów według rodzajów działalności przedsiębiorstwa

Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” najwyższy wzrost w sierpniu 2018 r. w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (w cenach stałych) za-obserwowano w przedsiębiorstwach handlujących pojazdami samochodowymi, motocy-klami, częściami (o 11,0% wobec wzrostu o 4,0% przed rokiem). Wyższy niż przeciętny wzrost sprzedaży odnotowano w podmiotach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 7,7%), jak również w jednostkach zaklasyfikowanych do grupy „pozostała sprzedaż deta-liczna w niewyspecjalizowanych sklepach” (o 6,9%). Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” wysoki wzrost wykazały podmioty z grup: „tekstylia, odzież, obuwie” (o 15,9%); „farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” (o 11,6%) oraz „meble, rtv, agd” (o 9,1%). W okresie styczeń-sierpień br. wzrost sprzedaży detalicznej w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku wyniósł 6,8% (wobec wzrostu o 7,1% w 2017 r.).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter