Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dynamika sprzedaży detalicznej w lipcu 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.08.2018

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu br. była wyższa niż przed rokiem o 7,1% (wobec wzrostu o 6,8% w lipcu ub. roku). W porównaniu z czerwcem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 0,2%.

Sprzedaż detaliczna towarów według rodzajów działalności przedsiębiorstwa Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” najwyższy wzrost w lipcu 2018 r. w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (w cenach stałych) zaobserwowano w przedsiębiorstwach handlujących pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 16,7% wobec wzrostu o 10,0% przed rokiem). Znaczny wzrost sprzedaży odnotowano również w jednostkach zaklasyfikowanych do grupy „pozostałe”(o 12,6%), jak również w podmiotach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 8,1%). Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej „ogółem” wyższy niż przeciętny wzrost wykazały podmioty z grup: „tekstylia, odzież, obuwie” (o 16,3%) oraz „farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” (o 11,7%). Spadek sprzedaży zanotowały natomiast przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż detaliczną żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (o 0,6%). W okresie styczeń-lipiec2 br. wzrost sprzedaży detalicznej w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku wyniósł 6,9% (wobec wzrostu o 7,0% w 2017 r.).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter