Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Obroty towarowe handlu zagranicznego ogółem i według krajów w okresie styczeń-kwiecień 2021 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.06.2021

Obroty towarowe handlu zagranicznego[1] w styczniu - kwietniu br. wyniosły w cenach bieżących 408,4 mld PLN w eksporcie oraz  392,3 mld PLN w imporcie. Dodatnie saldo ukształtowało się na poziomie 16,0 mld PLN, w analogicznym okresie ubiegłego roku wyniosło 3,4 mld PLN. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku eksport wzrósł  o 25,6%, a import o 22,0%.

W okresie styczeń – kwiecień br. zauważalny jest znaczący wzrost dynamiki zarówno w eksporcie, jak i imporcie. Związane jest to z zeszłorocznym rozpoczęciem się pandemii i wprowadzeniem w większości państw lockdown-u. W związku z tym dynamika jest liczona do niskiej podstawy jaka wystąpiła w analogicznym okresie ubiegłego roku.

UWAGA. Ze względu na zaokrąglenia danych, w niektórych przypadkach sumy składników mogą się nieznacznie różnić od podanych wielkości „ogółem”.

[1] Zbiór danych o obrotach handlu zagranicznego ma charakter otwarty. Dane publikowane wcześniej są korygowane w miarę napływu dokumentów celnych oraz deklaracji INTRASTAT.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter