Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w sierpniu 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
19.09.2018

W sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,0% w porównaniu z sierpniem ub. roku, a produkcja budowlano-montażowa – o 20,0%. W okresie styczeń – sierpień br. produkcja sprzedana przemysłu była o 6,6% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 6,2%, natomiast produkcja budowlano-montażowa była o 20,6% wyższa niż przed rokiem, kiedy notowano wzrost o 12,5%.

 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w sierpniu br. o 5,0% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 8,8%) i o 0,8% wyższa w porównaniu z lipcem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,0% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,5% wyższym w porównaniu z lipcem br.

W stosunku do sierpnia ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 28 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji pozostałego sprzętu transportowego (o 30,5%), maszyn i urządzeń (o 17,7%), urządzeń elektrycznych (o 16,6%), metali (o 8,4%), papieru i wyrobów z papieru (o 8,3%), koksu i produktów rafinacji ropy naftowej (o 8,2%), wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (o 7,9%). Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z sierpniem ub. roku, wystąpił w 6 działach, m.in. w produkcji wyrobów farmaceutycznych (o 18,9%), skór i wyrobów skórzanych (o 10,1%), komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych (o 1,4%).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter