Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w okresie styczeń-czerwiec 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.08.2018

W I półroczu 2018 roku wyniki finansowe badanych przedsiębiorstw były słabsze od uzyskanych rok wcześniej. Pogorszyły się również podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe. Nakłady inwestycyjne były wyższe o 10,3% od notowanych w I półroczu 2017 roku (kiedy miał miejsce spadek o 1,1%).

Przychody z całokształtu działalności w I półroczu br. były wyższe o 6,5% od osiągniętych rok wcześniej, a koszty ich uzyskania wzrosły o 7,2%. Pogorszył się wskaźnik poziomu kosztów z 94,3% przed rokiem do 94,9%. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wrosły w skali roku o 7,0%, a koszty tej działalności – 6,9%. Wynik finansowy ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniósł 70,6 mld zł i był wyższy o 9,7% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wynik finansowy z pozostałej działalności operacyjnej ukształtował się na poziomie 5,3 mld zł i był niższy o 0,7 mld zł niż przed rokiem. Zanotowano pogorszenie wyniku na operacjach finansowych (minus 0,7 mld zł wobec 8,4 mld zł w I półroczu 2017 roku).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter