Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w okresie I-VI 2014 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.08.2014

W I półroczu 2014 r. badane przedsiębiorstwaa) uzyskały korzystniejsze niż rok wcześniej wyniki finansowe. Podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe nie odbiegały znacząco od uzyskanych przed rokiem. Odnotowano wyższe niż przed rokiem nakłady inwestycyjne (wzrost o 14,4% wobec wzrostu o 0,2% rok wcześniej).

Zarówno przychody z całokształtu działalności jak i koszty ich uzyskania były o 2,5% wyższe    od osiągniętych przed rokiem. W rezultacie wskaźnik poziomu kosztów pozostał na takim samym poziomie jak rok wcześniej (95,3%). Przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów oraz koszty tej działalności były wyższe niż przed rokiem (odpowiednio o 3,1% i o 2,9%).


a) Dane dotyczą 16714 podmiotów gospodarczych prowadzących księgi rachunkowe, w których liczba pracujących wynosi 50 i więcej osób. Dane nie obejmują rolnictwa, leśnictwa, łowiectwa i rybactwa, działalności finansowej i ubezpieczeniowej oraz szkół wyższych. Dane prezentowane są według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter