Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w 2013 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.03.2014

W 2013 badane przedsiębiorstwa a) uzyskały korzystniejsze niż rok wcześniej wyniki finansowe. Podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe były lepsze od uzyskanych przed rokiem. Przychody z całokształtu działalności były wyższe o 0,4% od osiągniętych rok wcześniej, a koszty ich uzyskania ukształtowały się na poziomie 2012 roku, co znalazło odzwierciedlenie w poprawie wskaźnika poziomu kosztów (z 95,8% przed rokiem do 95,5%). Zarówno przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów, jak i koszty tej działalności były nieco wyższe niż przed rokiem (wzrost po 0,6%).

Wynik finansowy ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniósł 99,4 mld zł i był wyższy o 0,2% niż rok wcześniej. Wynik na pozostałej działalności operacyjnej ukształtował się na poziomie 10,6 mld zł i był wyższy o 8,5 mld zł niż przed rokiem. Zanotowano nieznacznie lepszy wynik na operacjach finansowych (poprawa z minus 1914,9 mln zł do minus 1882,9 mln zł).

 

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter