Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (styczeń 2021)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
02.02.2021

Dominuje spadek udziału ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii, wyjątek stanowi przede wszystkim sektor usługowy. Sytuacja ta była najbardziej widoczna w przypadku jednostek handlu hurtowego (spadek wskazań o 7,1 pkt. proc.), w tym szczególnie w przedsiębiorstwach największych (spadek o 11,1 pkt. proc.) i handlu detalicznego (spadek o 3,7 pkt. proc.). Pogorszeniu natomiast ulega sytuacja jednostek usługowych, gdzie wzrasta udział ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii (wzrost wskazań o 1,5 pkt. proc.).

Problem z zatorami płatniczymi w gospodarce jest zróżnicowany. Na zatory płatnicze, które mogą być poważne lub zagrażać stabilności firmy szczególnie wskazują jednostki z sekcji zakwaterowanie i gastronomia (41,8 proc.).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter