Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą – oceny i oczekiwania (dane szczegółowe) – Aneks do publikacji (listopad 2020)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.12.2020

Wzrósł udział ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii. Najwyraźniejsze pogorszenie wystąpiło w przypadku jednostek handlu detalicznego (o 24,8 pkt. proc.), w tym szczególnie zatrudniających 250 i więcej osób (o 41,1 pkt. proc.) oraz w branży tekstylia, odzież, obuwie (wzrost o 27,4 pkt. proc.). W sektorze usługowym, kolejny miesiąc najwyraźniejsze pogorszenie miało miejsce w sekcji zakwaterowanie i gastronomia (o 21,3 pkt. proc.).

Wzrósł udział pracowników wykonujących pracę zdalną i zbliżone formy pracy. Najwyraźniej można to było zaobserwować w handlu hurtowym, w jednostkach mikro (wzrost o 11,7 pkt. proc.) oraz dużych (wzrost o 11,2 pkt. proc.).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Poprzednie edycje Aneksu dostępne w Archiwum publikacji „Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2020”

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter