Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (kwiecień 2021)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.04.2021

W większości prezentowanych sektorów gospodarki dyrektorzy ankietowanych jednostek wskazywali głównie na nieznaczne negatywne skutki pandemii i jej konsekwencje dla firm. Na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii wskazywały przede wszystkim jednostki handlowe z branży tekstylia, odzież, obuwie (97,6% wskazań, wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem o 13,5 p.proc.) oraz z sekcji zakwaterowanie i gastronomia (89,0% wskazań, choć tutaj odnotowywany jest spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem o 7,7 p.proc.).

W większości prezentowanych obszarów gospodarki sygnalizowana jest nieznaczna poprawa w odniesieniu do poziomu zamówień składanych przez klientów - mniejsze spadki w porównaniu z poprzednim miesiącem (w porównaniu z hipotetyczną sytuacją, gdyby nie było pandemii).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter