Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (luty 2022)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.03.2022

W większości sektorów gospodarki w porównaniu z poprzednim miesiącem nastąpił wzrost pesymizmu, wyrażający się wzrostem odsetka wskazań ankietowanych podmiotów na doświadczanie poważnych i zagrażających stabilności firmy skutków pandemii. Szczególnie wyraźne pogorszenie nastrojów wystąpiło w przypadku jednostek handlu detalicznego w branżach: tekstylia, odzież, obuwie (wzrost wskazań o 42,5 p.proc.) oraz żywność (wzrost o 8,7 p.proc.).

Nieco bardziej widoczny niż w styczniu stał się problem związany z nieplanowaną nieobecnością pracowników z tytułu urlopów, opieki nad dziećmi, członkami rodziny itp. oraz brak pracowników z uwagi na kwarantannę lub inne ograniczenia. Było to szczególnie zauważalne w przypadku jednostek zakwaterowania i gastronomii (wzrost o 6,5 p.proc.) oraz przedsiębiorstw przemysłowych zajmujących się produkcją metalowych wyrobów gotowych, z wyłączeniem maszyn i urządzeń (wzrost o 4,8 p.proc.).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter