Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (styczeń 2022)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.02.2022

Wśród ankietowanych zmiana w doświadczaniu poważnych i zagrażających stabilności firmy skutków pandemii była zróżnicowana w zależności od poszczególnych sektorów gospodarki. Nieznaczny wzrost optymizmu nastąpił w przypadku przetwórstwa przemysłowego oraz niektórych branż i klas wielkości w handlu detalicznym, natomiast pesymizm zwiększył się w przypadku jednostek usługowych i części podmiotów budowlanych.

W styczniu br. wpływ pandemii na poziom zamówień składanych przez klientów był zróżnicowany. Wyraźne pogorszenie, w porównaniu z poprzednim miesiącem, wystąpiło w przypadku najmniejszych przedsiębiorstw budowlanych, handlu detalicznego oraz przetwórstwa przemysłowego (spadek odpowiednio o 9,0 p.proc., 5,7 p.proc. i 4,6 p.proc.), a także w sekcji obsługa rynku nieruchomości (spadek o 8,0 p.proc.). Z kolei szczególnie wyraźny wzrost zamówień pojawił się wśród jednostek usługowych z sekcji zakwaterowanie i gastronomia (wzrost o 7,7 p.proc.).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter