Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą – oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe) – Aneks do publikacji (grudzień 2020)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.12.2020

Spadł udział ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii. Sytuacja ta była najbardziej widoczna w przypadku jednostek handlu detalicznego (spadek o 10,2 pkt. proc.), w tym szczególnie podmiotów największych, zatrudniających ponad 250 osób (spadek o 19,2 pkt. proc.). Utrzymuje się jednak nadal bardzo wysoki udział ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii w branży tekstylia, odzież, obuwie (96,5 proc.) oraz w sekcji zakwaterowanie i gastronomia (84,7 proc.).

Zauważalne jest ogólne narastanie problemu z zatorami płatniczymi. W porównaniu z październikiem br., kiedy ostatnio zadawano pytanie dotyczące tego tematu, w większości ankietowanych sektorów wzrósł odsetek podmiotów wskazujących na problemy z zatorami płatniczymi, które mogą poważnie zagrażać funkcjonowaniu firmy lub zagrażać jej stabilności.

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter