Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą – oceny i oczekiwania (dane szczegółowe) – Aneks do publikacji (październik 2020)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
04.11.2020

Nadal zauważalne jest zróżnicowanie w odpowiedziach ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii. Najwyraźniejsze pogorszenie wystąpiło w przypadku jednostek budowlanych zatrudniających 250 i więcej osób (o 18,7 pkt. proc.), w dziale produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (o 13,8 pkt. proc.) oraz w sektorze usługowym, w sekcji zakwaterowanie i gastronomia (o 12,7 pkt. proc.).

Największy udział pracowników wykonujących pracę zdalną i zbliżone formy pracy prognozowany był przez jednostki usługowe, jednak popularność tych form pracy w porównaniu z poprzednim miesiącem nieznacznie spadła (o 3,3 pkt. proc.).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Poprzednie edycje Aneksu dostępne w Archiwum publikacji „Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2020”

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter