Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (maj 2021)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.05.2021

W większości przypadków obserwowany jest spadek odsetka podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii. Najbardziej wyraźna poprawa nastąpiła w przypadku podmiotów handlu detalicznego z branży tekstylia, odzież, obuwie (spadek negatywnych wskazań o 24,0 p.proc.).

Wyniki ankiety wskazują generalnie na brak problemów z zatorami płatniczymi, które zagrażałyby w poważny sposób funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Brak problemów z zatorami płatniczymi lub nieznaczne problemy deklaruje od 72,9% ankietowanych przedsiębiorców z sekcji zakwaterowanie i gastronomia do 96,9% wśród jednostek z sekcji finanse i ubezpieczenia.

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter