Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (czerwiec 2021)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.06.2021

Obserwowana jest kontynuacja spadku odsetka podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii. Najbardziej wyraźna poprawa nastąpiła w przypadku sektora usług (spadek wskazań w porównaniu z poprzednim miesiącem o 5,8 p.proc.), w tym szczególnie jednostek z sekcji zakwaterowanie i gastronomia (spadek negatywnych wskazań o 34,0 p.proc.) i działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca (spadek negatywnych wskazań o 21,6 p.proc.).

Wyniki czerwcowej ankiety wskazują na zróżnicowane wskazania głównych, negatywnych skutków pandemii w ostatnich 3 miesiącach. Na spadek sprzedaży lub przychodów w pierwszym rzędzie wskazywały jednostki handlu detalicznego z branży tekstylia, odzież, obuwie (77,2% wskazań). Wzrost kosztów stanowi najważniejszy, negatywny skutek pandemii wśród jednostek budowlanych (68,7% wskazań) i przemysłowych (59,0% wskazań).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter