Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (październik 2021)
A A AWyniki październikowej ankiety wskazują na zróżnicowane oceny czasu przetrwania przedsiębiorstwa. W niektórych branżach nastąpił wzrost wskazań, w porównaniu z wrześniem br., na możliwość przetrwania przedsiębiorstwa w dłuższym horyzoncie czasowym (powyżej 6 miesięcy). Najbardziej wyraźny wzrost można zaobserwować w przypadku jednostek handlu detalicznego z branż żywność (wzrost o 7,6 p.proc.) oraz tekstylia, odzież, obuwie (wzrost o 3,9 p.proc.), przy jednoczesnym spadku w tych branżach odsetka ankietowanych wskazujących na możliwość przetrwania jedynie do 3 miesięcy (odpowiednio spadek o 5,3 p.proc. i 8,6 p.proc.).
W październiku br. negatywna percepcja wpływu pandemii na poziom zamówień składanych przez klientów pogłębiła się, dominowały spadki szczególnie w przypadku jednostek usługowych.
W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. oceny procesów inwestycyjnych czy deklarowanego poziomu zatrudnienia.