Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (marzec 2021)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
26.03.2021

Zauważalne jest zróżnicowanie ocen ankietowanych podmiotów wskazujących na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii. Nadal najgorsza sytuacja występuje w sekcji zakwaterowanie i gastronomia, gdzie aż 96,7% ankietowanych wskazuje na poważne lub zagrażające stabilności firmy negatywne skutki pandemii (wzrost wskazań w porównaniu z poprzednim miesiącem o 4,2 p.proc.).

Wśród negatywnych skutków pandemii zaobserwowanych w ostatnich 3 miesiącach często wskazywany jest spadek sprzedaży lub przychodów. Problem ten szczególnie wyraźnie odnosi się do jednostek z sekcji zakwaterowanie i gastronomia (94,1% wskazań), podmioty te wskazują również najczęściej na ograniczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej (69,4% wskazań).

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter