Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą - oceny i oczekiwania (dane szczegółowe oraz szeregi czasowe). Aneks do publikacji (marzec 2022)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.03.2022

Nastąpiła poprawa (w porównaniu z poprzednim miesiącem) nastrojów wynikających z wpływu pandemii COVID-19 na funkcjonowanie przedsiębiorstw we wszystkich prezentowanych sektorach gospodarki, wyrażająca się spadkiem odsetka wskazań ankietowanych podmiotów na doświadczanie poważnych i zagrażających stabilności firmy skutków pandemii.

W porównaniu z lutym dominuje spadek odsetka odpowiedzi wskazujących na korzystanie z pracy zdalnej i zbliżonej formy pracy. Zmniejszają się również problemy związane z nieplanowanymi nieobecnościami z tytułu urlopów, opieki nad dziećmi, członkami rodziny itp. oraz brakiem pracowników z uwagi na kwarantannę lub inne ograniczenia.

W Aneksie przedstawiono także wyniki dotyczące m.in. okresu przetrwania przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Wyjdź z archiwum

2023

2022

2021

Do góry

Newsletter