Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2023 (grudzień 2023)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.12.2023
Częstotliwość wydania: Miesięczna

Ocena sytuacji przedsiębiorstw przemysłowych, budowlanych, handlowych i usługowych (z pogłębioną prezentacją wyników dla sekcji zakwaterowanie i gastronomia) uzyskana na podstawie subiektywnych ocen aktualnej i przewidywanej koniunktury gospodarczej wyrażonych przez dyrektorów ankietowanych firm.

W styczniu, kwietniu, lipcu i październiku udostępniane są dane kwartalne w przetwórstwie przemysłowym.

W marcu i październiku udostępniane są dane z zakresu inwestycji w przetwórstwie przemysłowym i inwestycji w budownictwie.U W A G A: Od stycznia 2024 r. do publikacji „Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach” dołączony zostanie aneks „Pogłębione pytania o aktualne zagadnienia gospodarcze oraz wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę – oceny i oczekiwania” oraz dodatkowa baza Excel prezentująca tzw. lustra koniunktury, czyli poziomy wskazań na poszczególne warianty odpowiedzi: pozytywny, neutralny i negatywny. Uzupełnią one standardowe dane dotyczące salda odpowiedzi pozytywnych i negatywnych.

Bazy Excel zawierające salda odpowiedzi (do grudnia 2023 r.) będą dostępne w archiwum, a bieżące dane z tego zakresu znajdą Państwo w DBW (Dziedzinowych Bazach Wiedzy) https://dbw.stat.gov.pl/dashboard/17, skąd można je pobrać także w formacie Excel.


Przekroje: klasy wielkości przedsiębiorstw, sekcje i wybrane działy PKD 2007

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter