Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2024 (styczeń 2024)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 25.01.2024
Częstotliwość wydania: Miesięczna

Ocena sytuacji przedsiębiorstw przemysłowych, budowlanych, handlowych i usługowych uzyskana na podstawie subiektywnych ocen aktualnej i przewidywanej koniunktury gospodarczej wyrażonych przez dyrektorów ankietowanych firm.

W styczniu, kwietniu, lipcu i październiku udostępniane są dane kwartalne w przetwórstwie przemysłowym.

W marcu i październiku udostępniane są dane z zakresu inwestycji w przetwórstwie przemysłowym i inwestycji w budownictwie.


U W A G A: Zapraszamy do lektury nowego rozdziału publikacji „Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach” opracowanego na podstawie dotychczasowego aneksu „Pogłębione pytania o aktualne zagadnienia gospodarcze oraz wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę – oceny i oczekiwania” oraz zapoznania się z nową bazą Excel prezentującą tzw. lustra koniunktury, czyli poziomy wskazań na poszczególne warianty odpowiedzi: pozytywny, neutralny i negatywny. Uzupełniają one standardowe dane dotyczące salda odpowiedzi pozytywnych i negatywnych.

Bazy Excel zawierające salda odpowiedzi (do grudnia 2023 r.) są dostępne w archiwum, a bieżące dane z tego zakresu znajdą Państwo w DBW (Dziedzinowych Bazach Wiedzy) https://dbw.stat.gov.pl/dashboard/17, skąd można je pobrać także w formacie Excel.

Przekroje: sekcje, działy i grupowania PKD 2007, klasy wielkości przedsiębiorstw, województwa

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter