Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2022 (lipiec 2022)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 26.07.2022
Częstotliwość wydania: Miesięczna

Ocena sytuacji przedsiębiorstw przemysłowych, budowlanych, handlowych i usługowych (z pogłębioną prezentacją wyników dla sekcji zakwaterowanie i gastronomia) uzyskana na podstawie subiektywnych ocen aktualnej i przewidywanej koniunktury gospodarczej wyrażonych przez dyrektorów ankietowanych firm.

W styczniu, kwietniu, lipcu i październiku udostępniane są dane kwartalne w przetwórstwie przemysłowym.

W marcu i październiku udostępniane są dane z zakresu inwestycji w przetwórstwie przemysłowym i inwestycji w budownictwie.

W lipcowym, rozszerzonym badaniu koniunktury, pytania dotyczyły negatywnych skutków wojny w Ukrainie oraz procesów cenowych.

Wyniki badań wskazują, że szczególnie w przypadku jednostek handlu detalicznego i przetwórstwa przemysłowego nastąpił nieznaczny wzrost odsetka ankietowanych deklarujących poważne i zagrażające stabilności firm skutki wojny w Ukrainie. Nadal jednak jest to zasadniczo niski poziom.

Przekroje: klasy wielkości przedsiębiorstw, sekcje i wybrane działy PKD 2007

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter