Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wyniki finansowe instytucji kultury w okresie styczeń-wrzesień 2019 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.12.2019

Wyniki finansowe w instytucjach kultury za trzy kwartały 2019 r. polepszyły się w porównaniu z uzyskanymi w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody z całokształtu działalności (przychody ogółem) wzrosły w tym czasie o 7,4%, a nakłady inwestycyjne zwiększyły się o 45,4%.

Przychody z całokształtu działalności (przychody ogółem) badanych instytucji kultury były wyższe o 7,4% w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. od osiągniętych rok wcześniej i wyniosły 7590,7 mln zł. W strukturze tych przychodów 92,9% stanowiły przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów, 7,0% – pozostałe przychody operacyjne oraz 0,1% – przychody finansowe. Najwyższe przychody ogółem badane instytucje kultury osiągnęły w województwie mazowieckim (udział wyniósł 25,7%), a w dalszej kolejności w województwie małopolskim (11,8%) i śląskim (10,2%).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter