Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

24
maj

Ceny robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych (marzec 2021 r.)

Wskaźniki cen wybranych obiektów budowlanych, tj.: budynków i obiektów inżynierii lądowej i wodnej, w tym obiektów drogowych i mostowych. Wskaźniki cen wybranych robót budowlano-montażowych.
Czytaj dalej
24
maj

Turyści w bazie noclegowej. Marzec 2021 roku

Turyści (krajowi i zagraniczni) korzystający z noclegów w 2021 roku w turystycznych obiektach noclegowych posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych.
Czytaj dalej
24
maj

Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w okresie styczeń-marzec 2021 roku

W I kwartale 2021 roku wyniki finansowe badanych przedsiębiorstw były wyższe od uzyskanych rok wcześniej. Znaczącej poprawie uległy również wskaźniki ekonomiczno-finansowe. Nakłady inwestycyjne były wyższe o 4,6% od notowanych w I kwartale 2020 roku (kiedy miał miejsce wzrost o 4,3%).
Czytaj dalej
24
maj

Dynamika produkcji sprzedanej przemysłu w kwietniu 2021 roku

W kwietniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 44,5% w porównaniu z kwietniem ub. roku, kiedy to notowano spadek o 24,6% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu z marcem br. spadła o 9,2%. W okresie styczeń – kwiecień br. produkcja sprzedana przemysłu była o 15,5% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano spadek o 5,6%.
Czytaj dalej
24
maj

Dynamika sprzedaży detalicznej w kwietniu 2021 roku

Sprzedaż detaliczna1 w cenach stałych w kwietniu 2021 r. była wyższa niż przed rokiem o 21,1% (wobec spadku o 22,9% w kwietniu 2020 r.). W porównaniu z marcem 2021 r. miał miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 7,7%. W okresie styczeń-kwiecień2 2021 r. sprzedaż wzrosła r/r o 6,4% (wobec spadku o 5,8% w 2020 r.)
Czytaj dalej
24
maj

Komunikat w sprawie ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2021 r.

Cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2021 r. wyniosła 4944 zł.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego 2021

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W publikacji zaprezentowano informacje charakteryzujące stan i ochronę środowiska, sytuację demograficzną, edukację, zasoby pracy, jakość życia, stan gospodarki, a także finanse jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim. Większość informacji dotyczy 2020 r., a w przypadku braku dostępności – roku poprzedzającego rok analizowany.
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego 2021

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie składa się z komentarzy analitycznych ilustrowanych graficznie za pomocą map i wykresów przedstawiających tendencje na przestrzeni kilku lat. Dodatkowo dołączone zostały tablice przekrojowe dla miasta wojewódzkiego oraz dla województwa obrazujące poziom zjawiska na tle kraju i pozostałych województw oraz tablice szczegółowe dla województwa. Podstawowe wyjaśnienia metodyczne znajdują się w tekście analitycznym. W stosunku do edycji z lat poprzednich opracowanie zostało wzbogacone o informacje o wpływie pandemii na gospodarkę województwa.
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego 2021

Urząd Statystyczny w Katowicach

Kompleksowe opracowanie analityczne odnoszące się do wyzwań rozwojowych kraju i województw zawartych w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030,gdzie jako wyzwania wskazano m.in.: zmiany klimatu, przeciwdziałanie negatywnym skutkom procesów demograficznych, rozwijanie oraz wykorzystanie kapitału ludzkiego i społecznego, wzrost produktywności i innowacyjności regionalnych gospodarek, rozwój infrastruktury podnoszącej konkurencyjność, atrakcyjność inwestycyjną i warunki życia w regionach oraz zwiększenie efektywności zarządzania rozwojem. Zakres przedmiotowy publikacji dostosowano do zestawu wymienionych wyzwań, tak aby zawarte w poszczególnych rozdziałach informacje pozwoliły na skuteczną identyfikację potrzeb rozwojowych województwa śląskiego. Dane statystyczne zostały przedstawione w kilku rozdziałach tematycznych charakteryzujących powierzchnię i podział terytorialny województwa, stan środowiska, potencjał społeczny, w tym kapitał ludzki i jakość życia mieszkańców, szeroko rozumianą gospodarkę, w tym produkt krajowy brutto, koniunkturę gospodarczą, przedsiębiorczość, produkcję i usługi oraz finanse jednostek samorządu terytorialnego. Komentarz analityczny wzbogacono tabelaryczną i graficzną formą prezentacji danych w retrospekcji czasowej 2010-2020. Poszczególne kategorie danych przedstawiono w ujęciu dynamicznym, a także w relacji do kraju. Dla pełniejszego zobrazowania zróżnicowania terytorialnego, wybrane informacje statystyczne zaprezentowano na poziomie powiatów i gmin. Istotną część Raportu stanowią także tablice przeglądowe zawierające wybrane dane o województwie śląskim oraz o Katowicach w latach 2010-2020.
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego 2021

Urząd Statystyczny w Kielcach

Długookresowa analiza zjawisk zachodzących w gospodarce narodowej na terenie województwa świętokrzyskiego
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego 2021

Urząd Statystyczny w Łodzi

„Raport o sytuacji społeczno–gospodarczej województwa łódzkiego 2021”

Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego 2021

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego 2021
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego 2021

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie stanowi źródło informacji na temat sytuacji społecznej i gospodarczej województwa opolskiego, z uwzględnieniem zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju regionu. Publikacja zawiera bogaty zestaw danych m.in. z zakresu środowiska, kapitału ludzkiego, jakości życia, przedsiębiorczości, produkcji i usług oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego. Poszczególne kategorie przedstawiono w ujęciu dynamicznym, co umożliwia obserwację skali zjawisk, ogólnych tendencji rozwojowych i kierunków zmian. Ponadto wybrane zjawiska zaprezentowano w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju oraz w odniesieniu do innych województw. Część zagadnień przedstawiono także w przekroju powiatów oraz gmin. Aneks opracowania stanowią tablice przeglądowe prezentujące wybrane dane o województwie opolskim oraz m. Opolu w latach 2010–2019.
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego 2021

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Urząd Statystyczny w Poznaniu przekazuje Państwu kolejną edycję Raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego. Publikacja zawiera obszerny zestaw najbardziej aktualnych informacji statystycznych charakteryzujących poziom rozwoju naszego województwa. Zakres tematyczny opracowania obejmuje problematykę z zakresu środowiska, społeczeństwa, gospodarki oraz finansów samorządu terytorialnego. Prezentowane zagadnienia zostały przedstawione w retrospekcji od 2010 r., co umożliwia analizę i ocenę zmian zachodzących w ostatnich latach. Wybrane dane statystyczne przedstawione zostały także na tle kraju i innych województw.
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego 2021

Urząd Statystyczny w Warszawie

Zaprezentowane w Raporcie dane dotyczą roku 2020 lub ostatniego dostępnego. W celu zilustrowania zmian w czasie, niektóre zagadnienia przedstawiono w retrospekcji wieloletniej. Dla większości tematów prezentacja zjawisk sięga 2010 r. Prognozę ludności zaprezentowano w horyzoncie do 2030 r. Wybrane dane odniesiono do przeciętnych wielkości dla kraju. W tegorocznej edycji opracowania w wybranych działach zamieszczono komentarze w zakresie nowych informacji wprowadzonych do badań statystyki publicznej w związku z zaistniałą w 2020 r. pandemią COVID-19.
Czytaj dalej
24
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego 2021

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Długookresowa analiza zjawisk zachodzących w gospodarce narodowej na terenie województwa oraz prezentacja ich zróżnicowania wewnętrznego w zakresie zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego, tj. kapitału ludzkiego (w tym procesów demograficznych i zasobów pracy), jakości życia mieszkańców, gospodarki, z uwzględnieniem procesów związanych z rozwojem przedsiębiorczości, realizacją inwestycji, produkcji i usług, infrastruktury gospodarki, finansów publicznych, ochrony środowiska. Kategorie przedstawione są w ujęciu dynamicznym (w retrospekcji wieloletniej), a także w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju. Analiza statystyczna, spójna pod względem tematycznym dla wszystkich województw, zawiera prezentację zjawisk również w formie graficznej – za pomocą map i wykresów.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter