Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2020 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.11.2021

W październiku 2020 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie ogółem brutto dla osób zatrudnionych w podmiotach gospodarki narodowej o liczbie pracujących 10 i więcej osób[1]  wyniosło 5748,24 zł. Było ono o 22,2% wyższe od mediany wynagrodzeń.

Przedstawiane dane pochodzą z reprezentacyjnego badania Struktura wynagrodzeń za październik 2020 r. Źródłem danych jest sprawozdanie realizowane co dwa lata przez jednostki sprawozdawcze o liczbie pracujących 10 i więcej osób. Wyniki badania zostały uogólnione dla zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy (bez przeliczania niepełnozatrudnionych na pełnozatrudnionych), ale w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Więcej informacji dotyczących metodologii badania można odnaleźć w Zeszycie metodologicznym Struktura wynagrodzeń według zawodów.[1]Objętych badaniem struktury wynagrodzeń.

Do góry

Newsletter