Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń w okresie trzech kwartałów 2013 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.12.2013

W dniu 30 września 2013 r. zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w Polsce miało pięćdziesiąt dziewięć zakładów ubezpieczeń (przed rokiem sześćdziesiąt); działalność w ubezpieczeniach na życie (dział I) prowadziło dwadzieścia osiem towarzystw, a pozostałe ubezpieczenia osobowe i majątkowe (dział II) obsługiwało trzydzieści jeden firm, w tym jeden zakład reasekuracji.
 

Większość zakładów ubezpieczeń miało formę organizacyjną spółki akcyjnej (dwadzieścia sześć w dziale I i dwadzieścia pięć w dziale II), spośród ośmiu towarzystw ubezpieczeń wzajemnych (TUW), dwa prowadziły ubezpieczenia na życie. W towarzystwach zorganizowanych w formie spółek akcyjnych dominował kapitał zagraniczny, TUW-y miały przewagę polskich udziałowców.
 

Wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń ogółem w trzech kwartałach br., pomimo spadku składki przypisanej brutto, były lepsze niż przed rokiem. Wpłynęły na to korzystniejsze wyniki uzyskane przez zakłady ubezpieczeń majątkowych, przy pogorszeniu wyników zakładów ubezpieczeń na życie.


 

1 Niniejszą informację opracowano na podstawie danych otrzymanych 9 grudnia b.r. z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter