Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kwartalna informacja o rynku pracy w drugim kwartale 2016 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
25.08.2016

Kwartalna informacja o rynku pracy prezentuje wstępne dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w II kwartale 2016 r. w porównaniu z wynikami badań przeprowadzonych w I kwartale 2016 r. oraz z II kwartałem 2014 i 2015 r. Do uogólnienia wyników badania na populację generalną zastosowano dane o ludności Polski w wieku 15 lat i więcej, pochodzące z bilansów ludności wg stanu w dniu 31 XII 2015 r. (opracowanych na podstawie wyników NSP 2011).
Od I kwietnia 2016 r. zastosowano kalibrację wyników na poziomie województwa, w miejsce stosowanej dotąd kalibracji na poziomie kraju, z uwzględnieniem stosowanych dotąd kryteriów demograficznych. W opracowaniu wykorzystano również dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy, wolnych miejsc pracy zgłoszonych do urzędów pracy oraz zgłoszenia zwolnień z przyczyn dotyczących
zakładów pracy.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter