Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny - Migracje Ludności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 18.01.2019
Częstotliwość wydania: wydanie jednorazowe

Przekazujemy Państwu zeszyt metodologiczny pt. Migracje ludności, w którym omówione zostały badania statystyczne z obszaru migracji wewnętrznych i zagranicznych prowadzone zgodnie z programem badań statystycznych statystyki publicznej.
Migracje ludności są podstawowym elementem i formą mobilności przestrzennej. Oznaczają one przemieszczenia terytorialne związane ze względnie trwałą zmianą miejsca zamieszkania i są postrzegane jako komponent, obok rozrodczości i umieralności, zmian demograficznych. W niniejszym opracowaniu odniesiono się głównie do tych aspektów badania migracji wewnętrznych i zagranicznych, które są wykorzystywane przy opracowywaniu szacunku stanu i struktury ludności według płci i wieku, zarówno na potrzeby krajowe, jak i międzynarodowe.
W zeszycie metodologicznym zaprezentowano także badania migracji z perspektywy historycznej uwzględniającej lata 1949-1989. Zamierzeniem Autorów było przedstawienie pewnej logicznej ciągłości uwzględniającej sposób rejestracji przemieszczeń wynikający z ówczesnych aktów prawnych oraz ustroju politycznego Państwa.
 

Do góry

Newsletter