Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dostawy na rynek krajowy oraz spożycie niektórych artykułów konsumpcyjnych na 1 mieszkańca w 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.08.2015

W opracowaniu zamieszczone zostały dane o dostawach wybranych towarów na rynek krajowy, a także o spożyciu niektórych artykułów konsumpcyjnych na 1 mieszkańca w 2014 r. Szersze informacje w tym zakresie zostaną zaprezentowane w końcu września w internetowej publikacji „Rynek wewnętrzny w 2014 r.”.

Dostawy zdefiniowane  zostały jako ilość wytworzonych w kraju wyrobów (dane dotyczą podmiotów gospodarczych, w których liczba pracujących przekracza 9 osób) pomniejszona o ich eksport i powiększona o import, skorygowana o saldo zmian zapasów u producentów (dane dotyczą podmiotów gospodarczych, w których liczba pracujących przekracza 49 osób).

Informacje o wielkości produkcji i ilości zapasów uzyskiwane są w ramach prowadzonych przez GUS badań zgodnie z nomenklaturą PRODPOL opartą na Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) oraz na Liście PRODCOM.   

Do góry

Newsletter