Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

22
gru

Rachunek produktywności KLEMS - Polska 2005-2018

Tablice z danymi wynikowymi zrealizowanego w Polsce rachunku produktywności gospodarki KLEMS, poprzedzone wprowadzeniem metodologicznym – dekompozycja przyrostu wartości dodanej brutto (WDB) na wkłady (kontrybucje) czynników produkcji i ich pod-czynników oraz wkład wieloczynnikowej produktywności (MFP), uzupełniona pogłębioną dekompozycją wkładu czynnika praca.
Czytaj dalej
22
gru

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach - grudzień 2020 roku

W grudniu br. odnotowuje się poprawę koniunktury we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki, choć w większości z nich wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury pozostaje nadal na ujemnym poziomie.
Czytaj dalej
22
gru

Wyniki finansowe funduszy inwestycyjnych w pierwszym półroczu 2020 roku

Wartość aktywów ogółem zgromadzonych przez fundusze inwestycyjne na koniec czerwca 2020 r. wyniosła 298,8 mld zł, (spadek o 7,0% w stosunku do końca czerwca poprzedniego roku). Wartość lokat funduszy zmniejszyła się do 266,1 mld zł (o 5,0%).
Czytaj dalej
22
gru

Wyspecjalizowane segmenty rynku finansowego 2019

Opis uwarunkowań sytuacji makroekonomicznej w gospodarce krajowej. Przedstawienie sytuacji na krajowym rynku finansowym. Informacje dotyczące działalności i wyników finansowych przedsiębiorstw leasingowych, faktoringowych, windykacyjnych oraz pośrednictwa kredytowego.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

22
gru

Wybrane zagadnienia rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w 2019 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Publikacja poświęcona jest sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w 2019 r. W 2019 r. nierównowaga na rynku pracy stanowiła realny problem, z którym zmagało się społeczeństwo i gospodarka, dlatego też opracowanie w całości skupia się na analizie niewykorzystanych zasobów pracy w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj dalej
22
gru

Nakłady na środki trwałe w województwie świętokrzyskim w 2019 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Opracowanie zawiera informacje o nakładach inwestycyjnych i wartości brutto środków trwałych w gospodarce narodowej oraz w przedsiębiorstwach województwa świętokrzyskiego.
Czytaj dalej
22
gru

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter