Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

21
gru

Produkt krajowy brutto - rachunki regionalne w latach 2016-2018

Analiza poziomu i dynamiki rozwoju gospodarczego regionów i podregionów oraz zmian w strukturze gospodarki w ujęciu przestrzennym.
Czytaj dalej
21
gru

Ceny produktów rolnych w listopadzie 2020 roku

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych obniżyły się w listopadzie 2020 r. zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 0,2%), jak i w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (o 4,7%).
Czytaj dalej
21
gru

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-listopad 2020 roku

W okresie jedenastu miesięcy 2020 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Czytaj dalej
21
gru

Dynamika sprzedaży detalicznej w listopadzie 2020 roku

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w w listopadzie 2020 r. była niższa niż przed rokiem o 5,3% (wobec wzrostu o 5,2% w listopadzie 2019 r.).
Czytaj dalej
21
gru

Dynamika produkcji budowlano-montażowej w listopadzie 2020 roku

Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była w listopadzie br. niższa o 4,9% w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (przed rokiem spadek o 4,7%) oraz wyższa o 0,6% w stosunku do października 2020 roku (przed rokiem spadek o 0,4%).
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

21
gru

Produkt krajowy brutto - rachunki regionalne w latach 2016-2018

Urząd Statystyczny w Katowicach

Analiza poziomu i dynamiki rozwoju gospodarczego regionów i podregionów oraz zmian w strukturze gospodarki w ujęciu przestrzennym. Opis analityczny zawierający charakterystykę terytorialnego zróżnicowania wybranych kategorii makroekonomicznych – produktu krajowego brutto, wartości dodanej brutto oraz dochodów do dyspozycji gospodarstw domowych, opracowanych zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2018 r. podziałem statystycznym Polski na jednostki NUTS, to jest w układzie Klasyfikacji Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NUTS 2016).
Czytaj dalej
21
gru

Produkt krajowy brutto w regionie śląskim w 2018 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Opracowanie zawiera analizę zmian w strukturze gospodarki regionu śląskiego w latach 20..-20.. dokonaną na podstawie charakterystyki zróżnicowania wybranych kategorii makroekonomicznych – produktu krajowego brutto, wartości dodanej brutto i dochodów do dyspozycji brutto gospodarstw domowych w przekroju podregionów.
Czytaj dalej
21
gru

Poziom rozwoju społecznego i gospodarczego jednostek terytorialnych w regionach opolskim, ołomunieckim i morawsko-śląskim w latach 2010–2019.

Urząd Statystyczny w Opolu

Publikacja zawiera zestaw informacji statystycznych dotyczących powiatów w trzech przygranicznych regionach: opolskim, ołomunieckim i morawsko-śląskim w retrospekcji lat 2010–2019 niezbędnych do opracowania diagnozy aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej oraz oceny tendencji i kierunków zmian dokonujących się w ostatniej dekadzie. Analiza umożliwiła także identyfikację stopnia zróżnicowania poziomu rozwoju powiatów po polskiej i czeskiej stronie granicy. Przekroje: regiony, powiaty.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter