Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

22
maj

Koniunktura konsumencka - maj 2019 roku

W maju 2019 r. odnotowano poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Czytaj dalej
22
maj

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach w maju 2019 roku

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w maju 2019 r. kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego w kwietniu 2019 r., ale niższym niż w maju 2018 r. Wskaźnik ten od stycznia 2017 r. przyjmuje wartości powyżej średniej długookresowej.
Czytaj dalej
22
maj

Ceny produktów rolnych w kwietniu 2019 roku

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu rzeźnego i mleka krowiego, wzrosły w kwietniu 2019 r. zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 4,2%), jak i w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (o 10,0%).
Czytaj dalej
22
maj

Wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu w kwietniu 2019 roku

Według wstępnych danych w kwietniu 2019 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu były wyższe w porównaniu z ubiegłym miesiącem o 0,4%. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 2,6%.
Czytaj dalej
22
maj

Dynamika produkcji sprzedanej przemysłu w kwietniu 2019 roku

W kwietniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 9,2% w porównaniu z kwietniem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 9,3%, natomiast w porównaniu z marcem br. spadła o 3,6%.
Czytaj dalej
22
maj

Wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2019 roku

Według wstępnych danych w kwietniu 2019 r. ceny produkcji budowlano-montażowej były wyższe o 0,4% w porównaniu z ubiegłym miesiącem i o 3,8% w porównaniu z kwietniem 2018 r.
Czytaj dalej
22
maj

Komunikat w sprawie ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2019 r.

Cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2019 r. wyniosła 4388 zł.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

22
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego w 2018 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Publikacja, która trwale wpisała się w kalendarz wydawniczy Urzędu Statystycznego w Poznaniu, zawiera obszerny przegląd najnowszych danych statystycznych dotyczących województwa wielkopolskiego, ujętych w 12 rozdziałów tematycznych: ludność, rynek pracy, wynagrodzenia, świadczenia społeczne, ceny towarów i usług konsumpcyjnych, rolnictwo, przemysł, budownictwo, budownictwo mieszkaniowe, rynek wewnętrzny, wyniki finansowe przedsiębiorstw oraz nakłady inwestycyjne
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter