Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

17
pazdz

Fazy rozwoju rodziny a polityka społeczna - konferencja Rządowej Rady Ludnościowej

17 października 2018 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP, odbędzie się ogólnopolska konferencja organizowana przez Rządową Radę Ludnościową.
Czytaj dalej
17
pazdz

Koniunktura konsumencka. Październik 2018 roku

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, ukształtował się na poziomie 6,1*.
Czytaj dalej
17
pazdz

Dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej we wrześniu 2018 roku

We wrześniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,8% w porównaniu z wrześniem ub. roku, a produkcja budowlano-montażowa – o 16,4%. W okresie styczeń – wrzesień br. produkcja sprzedana przemysłu była o 6,0% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano również wzrost o 6,0%, natomiast produkcja budowlano-montażowa była o 19,8% wyższa niż przed rokiem, kiedy notowano wzrost o 12,9%.
Czytaj dalej
17
pazdz

Wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej we wrześniu 2018 roku

Według wstępnych danych we wrześniu 2018 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu jak i produkcji budowla-no-montażowej były wyższe w porównaniu z sierpniem 2018 r. o 0,4%.
Czytaj dalej
17
pazdz

Różne oblicza ubóstwa w Polsce w 2015 r. i 2018 r. na podstawie Badania spójności społecznej

Wyniki cyklicznego Badania spójności społecznej wskazują, iż w 2018 r. w porównaniu z 2015 r. nastąpił spadek zasięgu wszystkich trzech branych pod uwagę form ubóstwa. Wyraźnie spadł zasięg ubóstwa warunków życia oraz ubóstwa braku równowagi budżetowej gospodarstwa domowego. W niewielkim stopniu zmalał zasięg relatywnego ubóstwa dochodowego. Zmniejszył się także odsetek gospodarstw domowych dotkniętych ubóstwem wielowymiarowym, mówiącym o jednoczesnym występowaniu trzech wymienionych wyżej form ubóstwa, z 3,4% do 2,1%.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

17
pazdz

Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach w województwie wielkopolskim w 2017 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

W 2017 r. w województwie wielkopolskim zdecydowana większość przedsiębiorstw miała dostęp do Internetu szerokopasmowego. Najczęściej były użytkowane połączenia internetowe o prędkości z zakresu od 10 do 30 Mbit/s. Jednocześnie odnotowano wzrost odsetka przedsiębiorstw korzystających z szybszych łączy.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter