Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

29
pazdz

Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w Polsce w latach 2015-2017

W latach 2015-2017 aktywność innowacyjną wykazało 20,2% przedsiębiorstw przemysłowych oraz 11,9% przedsiębiorstw usługowych. Nakłady na działalność innowacyjną poniesione w 2017 r. wyniosły 28023,5 mln zł w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz 13142,2 mln zł – w przedsiębiorstwach usługowych.
Czytaj dalej
29
pazdz

Wiadomości Statystyczne nr 10/2018 (689)

W numerze m. in.: Bohdana KOROP, Andrzej MISZCZUK — Czynniki peryferyzacji i aktywizacji regionów transgranicznych z udziałem Ukrainy — próba ujęcia typologicznego; Agnieszka MAJKA, Dorota JANKOWSKA — Innowacyjność a poziom rozwoju gospodarczego województw...
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

29
pazdz

Budżety gospodarstw domowych w województwie łódzkim w 2017 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Informacja sygnalna dotycząca sytuacji gospodarstw domowych w województwie łódzkim w 2017 r. Zawiera dane między innymi o przeciętnych miesięcznych dochodach, wydatkach oraz spożyciu artykułów konsumpcyjnych.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

29
pazdz

Informacja o bezrobotnych i poszukujących pracy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacja zawiera dane o liczbie oraz strukturze bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w urzędach pracy w miesiącu sprawozdawczym. W informacji prezentowane są dane dotyczące napływu do bezrobocia i odpływu z bezrobocia według przyczyn, w tym w ramach określonych w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2016 r. poz. 645, z późn. zm.) działań aktywizacyjnych. Informacja przedstawia również dane o liczbie wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej kierowanych do bezrobotnych i poszukujących pracy za pośrednictwem urzędów pracy oraz dane o zgłoszonych i dokonanych zwolnieniach grupowych (liczba osób, liczba zakładów pracy).
Do góry

Newsletter