Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

10
pazdz

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego na temat rewizji rachunków narodowych w latach 1995-2022

Główny Urząd Statystyczny publikuje zrewidowane dane roczne dotyczące produktu krajowego brutto (PKB) w latach 1995-2022 oraz informacje na temat kluczowych zmian wpływających na dynamikę i poziom nominalny PKB. Rewizja danych wynika z zasad Zharmonizowanej Europejskiej Polityki Rewizji (HERP - Harmonised European Revision Policy) rekomendowanej przez Komisję Europejską (KE) wszystkim krajom Unii Europejskiej. Cykliczne przeliczanie danych z obszaru rachunków narodowych i bilansu płatniczego w ramach tzw. rewizji benchmarkingowych ma na celu dostarczanie użytkownikom spójnych i porównywalnych danych w długich szeregach czasowych.
Czytaj dalej
23
pazdz

Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju 1-3 kwartał 2024 r.

Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących m.in. w obszarze rynku pracy i wynagrodzeń, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny), transportu oraz handlu zagranicznego, a także sytuacji w wybranych krajach świata. Ponadto z częstotliwością kwartalną m.in. szacunki PKB, tendencje obserwowane w demografii, informacje dotyczące wyników finansowych oraz nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw niefinansowych.
Czytaj dalej
23
pazdz

Biuletyn Statystyczny Nr 9/2024

Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów danych - miesięcznych, kwartalnych i rocznych - z zakresu m.in. rachunków narodowych, demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny, transport) i handlu zagranicznego, a także podaży pieniądza, finansów publicznych, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych oraz nakładów inwestycyjnych.
Czytaj dalej
1
pazdz

Polscy zawodnicy na XVII Letnich Igrzyskach Paralimpijskich Paryż 2024

W trakcie XVII Letnich Igrzysk Paralimpijskich Paryż 2024 polscy zawodnicy zdobyli 8 złotych, 6 srebrnych oraz 9 brązowych medali. Polska zajęła 16. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Czytaj dalej
2
pazdz

Rozkład wynagrodzeń w gospodarce narodowej w kwietniu 2024 roku

W kwietniu 2024 r. mediana wynagrodzeń miesięcznych brutto w gospodarce narodowej była niższa o 21,9% od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto.
Czytaj dalej
3
pazdz

Wskaźniki cen lokali mieszkalnych w 2 kwartale 2024 roku

W 2 kwartale 2024 r. ceny lokali mieszkalnych w Polsce w porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. wzrosły o 17,7%, przy czym na rynku pierwotnym wzrost cen był wyższy niż na rynku wtórnym (19,2% wobec 16,0%). Natomiast w stosunku do 1 kwartału 2024 r. ceny lokali mieszkalnych wzrosły o 2,9%, a wzrosty cen na rynku pierwotnym jak i wtórnym ukształtowały się na zbliżonym poziomie.
Czytaj dalej
7
pazdz

Zeszyt metodologiczny - Badania produkcji przemysłowej

W niniejszym Zeszycie metodologicznym przedstawiono informacje o źródłach danych wykorzystywanych w miesięcznych i rocznych badaniach produkcji przemysłowej, a także o wynikach opracowywanych na podstawie tych badań i formach ich prezentacji.
Czytaj dalej
7
pazdz

Turystyczna baza noclegowa i jej wykorzystanie w 1 półroczu 2024 roku

W 1 półroczu 2024 r. z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 16,9 mln turystów, którym udzielono 41,3 mln noclegów.
Czytaj dalej
7
pazdz

Cudzoziemcy wykonujący pracę w Polsce w kwietniu 2024 roku

Na koniec kwietnia 2024 r. udział cudzoziemców w ogólnej liczbie wykonujących pracę wyniósł 6,7%. Obcokrajowcy wykonujący pracę w kwietniu 2024 r. pochodzili z ponad 150 państw.
Czytaj dalej
7
pazdz

Wiadomości Statystyczne. The Polish Statistician nr 9/2024

30 września 2024 r. ukazał się nr 9/2024 „Wiadomości Statystycznych. The Polish Statistician”.
Czytaj dalej
7
pazdz

Żegluga śródlądowa w Polsce w latach 2022-2023

Analiza przewozów ładunków i pasażerów, relacji ekonomicznych i nakładów inwestycyjnych w polskich przedsiębiorstwach żeglugi śródlądowej. Informacje o taborze i drogach wodnych śródlądowych oraz o danych z zakresu żeglugi śródlądowej w krajach Unii Europejskiej.
Czytaj dalej
10
pazdz

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie skorygowanego szacunku produktu krajowego brutto za 2023 rok

Według skorygowanego szacunku, produkt krajowy brutto (PKB) w 2023 r. wzrósł realnie o 0,1% w porównaniu z 2022 r.
Czytaj dalej
11
pazdz

Informacja o podmiotach gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON - wrzesień 2024

Według stanu na koniec września 2024 roku do rejestru REGON wpisanych było 5 272,1 tys. podmiotów gospodarki narodowej.
Czytaj dalej
11
pazdz

Miesięczna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON wrzesień 2024

Miesięczna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON (bez osób fizycznych prowadzących wyłącznie indywidualne gospodarstwa rolne) prezentuje dane o liczbie i strukturze podmiotów gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON na koniec danego miesiąca na tle odpowiednich danych według stanu na koniec miesiąca poprzedniego.
Czytaj dalej
14
pazdz

Zgony według przyczyn określanych jako "garbage codes" w 2022 roku

Zestawienia tabelaryczne prezentujące zgony według przyczyn określanych jako "garbage codes" (w podziale na listę podstawową i rozszerzoną) według wieku osób zmarłych i województw.
Czytaj dalej
14
pazdz

Zgony według przyczyn określanych jako "garbage codes" w 2023 roku

Zestawienia tabelaryczne prezentujące zgony według przyczyn określanych jako "garbage codes" (w podziale na listę podstawową i rozszerzoną) według wieku osób zmarłych i województw.
Czytaj dalej
14
pazdz

Obroty towarowe handlu zagranicznego ogółem i według krajów w okresie styczeń-sierpień 2024 roku

Obroty towarowe handlu zagranicznego w styczniu - sierpniu 2024 r. wyniosły w cenach bieżących 991,9 mld PLN w eksporcie oraz 981,2 mld PLN w imporcie.
Czytaj dalej
15
pazdz

Wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2024 roku

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2024 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 4,9% (przy wzroście cen usług – o 6,8% i towarów – o 4,2%).
Czytaj dalej
15
pazdz

Ludność. Stan i struktura ludności oraz ruch naturalny w przekroju terytorialnym w 2024 r. (stan w dniu 30.06)

Podstawowe informacje o liczbie i strukturze ludności, wg płci i wieku w regionach, podregionach i województwach (w podziale na ludność miejską i wiejską) oraz w powiatach, miastach i gminach imiennie. Informacja o sytuacji demograficznej, ogólne dane dotyczące ruchu naturalnego i migracji ludności.
Czytaj dalej
15
pazdz

Produkcja budowlano-montażowa w 2023 roku

Publikacja zawiera analizę opracowanych danych odnośnie produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w Polsce i poza jej granicami w 2023 roku. W ramach analizy scharakteryzowano produkcję budowlano-montażową zrealizowaną na terenie kraju oraz zaprezentowano wartość robót budowlanych wykonanych przez przedsiębiorstwa budowlane w podziale na miejsce wykonywania robót, sektory własności oraz przeważający rodzaj działalności przedsiębiorstw.
Czytaj dalej
15
pazdz

Osoby niepełnosprawne w 2023 roku

W grudniu 2023 r. w Polsce było 4 006,4 tys. osób, które posiadały ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wydane przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niezdolności do pracy wydane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Czytaj dalej
16
pazdz

Kwartalna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON rok 2024

Kwartalna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON deklarujących prowadzenie działalności prezentuje dane o liczbie podmiotów gospodarki narodowej wpisanych w krajowym rejestrze urzędowym gospodarki narodowej REGON (bez osób fizycznych prowadzących wyłącznie indywidualne gospodarstwa rolne), dla których informacje zgłoszone do rejestru REGON wskazują na prowadzenie działalności.
Czytaj dalej
16
pazdz

Warsztaty i Spotkanie Ekspertów ds. Statystyk SDG w regionie EKG współprowadzone przez Główny Urząd Statystyczny

W dniach 15-17 października br., w stolicy Albanii, Tiranie, odbywają się współprowadzone przez GUS: warsztaty (Workshop) oraz spotkanie ekspertów (Expert Meeting) na temat statystyk dla Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDG) Agendy 2030.
Czytaj dalej
17
pazdz

Beneficjenci środowiskowej pomocy społecznej w 2023 roku

Liczba beneficjentów środowiskowej pomocy społecznej wyniosła 1274,9 tys. osób i była o 27,4 tys. (2,1%) mniejsza niż w 2022 r. Zasięg korzystania z pomocy społecznej, czyli odsetek beneficjentów w ogólnej liczbie ludności pozostał bez zmian i wyniósł 3,4%.
Czytaj dalej
17
pazdz

Niefinansowe rachunki kwartalne wg sektorów instytucjonalnych w latach 2010-2024

Rachunki niefinansowe według sektorów instytucjonalnych w latach 2010-2023 prezentują sekwencję rachunków (rozchody, przychody i pozycje bilansujące) dla następujących sektorów instytucjonalnych: przedsiębiorstw niefinansowych, instytucji finansowych, instytucji rządowych i samorządowych, gospodarstw domowych i instytucji niekomercyjnych działających na rzecz gospodarstw domowych, zagranica oraz gospodarkę ogółem.
Czytaj dalej
21
pazdz

Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2024 roku

W 2024 r. odsetek osób w wieku 16–74 lata posiadających podstawowe lub ponadpodstawowe umiejętności cyfrowe wyniósł 48,8%, tj. o 4,5 p. proc. więcej niż w roku poprzednim.
Czytaj dalej
21
pazdz

Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu 2024 roku

We wrześniu 2024 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w porównaniu z wrześniem 2023 r. było niższe o 0,5% i wyniosło 6462,4 tys. etatów.
Czytaj dalej
21
pazdz

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-wrzesień 2024 roku

W okresie trzech kwartałów 2024 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Czytaj dalej
21
pazdz

Wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu we wrześniu 2024 roku

Według wstępnych danych we wrześniu 2024 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu spadły w porównaniu do sierpnia 2024 r. – o 0,5%, jak również do analogicznego miesiąca poprzedniego roku – o 6,3%.
Czytaj dalej
21
pazdz

Dynamika produkcji sprzedanej przemysłu we wrześniu 2024 roku

We wrześniu br. produkcja sprzedana przemysłu była niższa o 0,3% w porównaniu z wrześniem ub. roku, kiedy notowano spadek o 3,3 % w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu z sierpniem br. wzrosła o 9,0%.
Czytaj dalej
21
pazdz

Dynamika produkcji budowlano-montażowej we wrześniu 2024 roku

Według danych wstępnych, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana we wrześniu 2024 r. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 9,0% w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku (we wrześniu ub.r. wzrost o 11,3%) oraz wyższa o 12,0% w stosunku do sierpnia br. (przed rokiem wzrost o 11,3%).
Czytaj dalej
21
pazdz

Wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej we wrześniu 2024 roku

Według wstępnych danych we wrześniu 2024 r. ceny produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku wzrosły o 5,0%, a w porównaniu z sierpniem 2024 r. o 0,3%.
Czytaj dalej
22
pazdz

Komunikat dotyczący deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2023 roku

Zgodnie z notyfikacją, deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2023 roku ukształtował się na poziomie 179 935 mln zł, co stanowi 5,3% PKB, natomiast dług sektora wyniósł 1 691 216 mln zł, tj. 49,7% PKB.
Czytaj dalej
22
pazdz

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach - październik 2024 roku

W październiku br. publikowane wskaźniki z większości sektorów (m.in. z przetwórstwa przemysłowego) wskazują na pogorszenie koniunktury w gospodarce. Na taką tendencję szczególnie wskazują dane niewyrównane sezonowo. W większości badanych obszarów sygnalizowane jest pogorszenie składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” brak zmian.
Czytaj dalej
22
pazdz

Ceny produktów rolnych we wrześniu 2024 roku

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych wzrosły we wrześniu 2024 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 2,2%), natomiast w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku pozostały na niezmienionym poziomie.
Czytaj dalej
22
pazdz

Dynamika sprzedaży detalicznej we wrześniu 2024 roku

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych we wrześniu 2024 r. była niższa niż przed rokiem o 3,0% (wobec spadku o 0,3% we wrześniu 2023 r.).
Czytaj dalej
23
pazdz

Koniunktura konsumencka - październik 2024 roku

W październiku 2024 r. odnotowano pogorszenie zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wyniósł - 15,8 i był o 1,9 p. proc. niższy w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Czytaj dalej
23
pazdz

Produkcja ważniejszych wyrobów przemysłowych we wrześniu 2024 roku

Podstawowe informacje prezentujące ilość produkcji ważniejszych wyrobów przemysłowych wytwarzanych przez przedsiębiorstwa produkcyjne, w których liczba pracujących wynosi 50 i więcej osób. Informacje prezentowane co miesiąc dotyczą produkcji wyrobów gotowych przeznaczonych na sprzedaż, jak również do dalszego przerobu wewnątrz przedsiębiorstwa, wytwarzanych z surowca własnego i powierzonego oraz produkcji sprzedanej na zewnątrz przedsiębiorstwa niezależnie od okresu wytworzenia.
Czytaj dalej
23
pazdz

Ceny robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych (sierpień 2024 r.)

Podstawowe informacje o wskaźnikach cen wybranych obiektów budowlanych, tj.: budynków i obiektów inżynierii lądowej i wodnej, w tym obiektów drogowych i mostowych. Wskaźniki cen wybranych robót budowlano-montażowych. Definicje dotyczące podstawowych pojęć stosowanych w publikacji, uwagi metodyczne, lista i charakterystyka obiektów-reprezentantów. Adresatem publikacji są użytkownicy korzystający z danych statystyki publicznej w zakresie wskaźników cen w sektorze budowlanym. Prezentowane wskaźniki cen oprócz funkcji informacyjnej spełniają funkcję deflatorów, wykorzystywane są do waloryzacji kosztów inwestycji, wartości robót budowlano-montażowych w umowach zawieranych pomiędzy inwestorem i wykonawcą, przeliczenia wartości kosztorysowej robót, weryfikacji cen ofertowych w przeprowadzanych przez inwestorów w przetargach na roboty budowlane.
Czytaj dalej
23
pazdz

Bezrobotni zarejestrowani i stopa bezrobocia. Stan w końcu września 2024 r.

Informacja o liczbie bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopa bezrobocia według makroregionu, regionu i podregionu według stanu w końcu września 2024 r.
Czytaj dalej
24
pazdz

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2024 (październik 2024)

Ocena sytuacji przedsiębiorstw przemysłowych, budowlanych, handlowych i usługowych uzyskana na podstawie subiektywnych ocen aktualnej i przewidywanej koniunktury gospodarczej wyrażonych przez dyrektorów ankietowanych firm.
Czytaj dalej
24
pazdz

Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2023 r. - dane ostateczne

Według danych ostatecznych w 2023 r. przeciętne zatrudnienie w gospodarce narodowej wyniosło 11,0 mln etatów. W stosunku do poprzedniego roku było to więcej o 0,1%.
Czytaj dalej
24
pazdz

Wyniki finansowe towarzystw funduszy inwestycyjnych w pierwszym półroczu 2024 roku

Wartość aktywów ogółem zgromadzonych przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych w końcu I półrocza 2024 r. wyniosła 3,0 mld zł i była wyższa o 21,7% w stosunku do wartości z końca I półrocza poprzedniego roku.
Czytaj dalej
25
pazdz

Turyści w bazie noclegowej. Sierpień 2024 roku

Turyści (krajowi i zagraniczni) korzystający z noclegów w sierpniu 2024 roku w turystycznych obiektach noclegowych posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych.
Czytaj dalej
28
pazdz

Pracujący w gospodarce narodowej w 2023 roku

Podstawowe informacje o pracujących we wszystkich podmiotach gospodarki narodowej w tym w podmiotach małych, według płci i wieku w tym mediana wieku oraz o gminie zamieszkania pracującego.
Czytaj dalej
28
pazdz

Ruch graniczny oraz wydatki cudzoziemców w Polsce i Polaków za granicą w 2023 roku

Analiza wartości i struktury wydatków poniesionych przez cudzoziemców w Polsce i Polaków za granicą. Charakterystyka ruchu granicznego, jego natężenia i struktury. Cel pobytu za granicą, odległość od granicy miejsca zamieszkania oraz miejsca dokonania zakupów, częstotliwość przekraczania granicy.
Czytaj dalej
29
pazdz

Działalność badawcza i rozwojowa w Polsce w 2023 roku

Nakłady krajowe brutto na działalność B+R (GERD) w 2023 r. wyniosły 53,1 mld zł i wzrosły w stosunku do poprzedniego roku o 18,8%. Wskaźnik intensywności prac B+R, stanowiący udział nakładów wewnętrznych na działalność B+R w PKB, wyniósł 1,56% (w 2022 r. – 1,45%). Wartość nakładów krajowych brutto na działalność B+R w przeliczeniu na 1 mieszkańca wyniosła 1 409 zł i była o 19,2% większa niż przed rokiem. Liczba podmiotów zaangażowanych w działalność B+R wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim o 1,6%.
Czytaj dalej
29
pazdz

Bilansowe wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych za 2023 rok

Wartość aktywów (pasywów) badanych podmiotów na dzień 31 grudnia 2023 r. wyniosła 4 620,7 mld zł (o 5,3% więcej niż na koniec roku 2022), w tym 53,7% stanowiły aktywa trwałe, a 46,1% aktywa obrotowe.
Czytaj dalej
29
pazdz

Zeszyt metodologiczny - Statystyka krótkookresowa według europejskiej koncepcji jednostki rodzaju działalności

Prezentowany Zeszyt metodologiczny stanowi kompendium wiedzy na temat europejskiej statystyki krótkookresowej. Jego głównym celem jest przedstawienie zasad aktualnie obowiązujących w europejskiej statystyce krótkookresowej oraz zaprezentowanie koncepcji jednostki rodzaju działalności, według której od 2024 r. opracowywane są statystyki krótkookresowe na potrzeby Komisji Europejskiej.
Czytaj dalej
30
pazdz

Transport drogowy w Polsce w latach 2022 i 2023

Analiza sytuacji przedsiębiorstw transportu drogowego (finanse, zatrudnienie, wynagrodzenia, nakłady inwestycyjne), informacje o sieci drogowej, środkach transportu drogowego, ruchu drogowym, transporcie towarowym (wg kierunków transportu, typu ładunków, grup ładunków, stref odległości), wojewódzkie bilanse przewozów ładunków, o transporcie pasażerskim (komunikacja miejska, krajowa i międzynarodowa) oraz o wypadkach drogowych i ofiarach wypadków. Wybrane informacje o transporcie drogowym w krajach Unii Europejskiej.
Czytaj dalej
30
pazdz

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie zaktualizowanego szacunku PKB według kwartałów za lata 1995-2023 oraz 1-2 kwartał 2024 r.

W odniesieniu do Informacji Głównego Urzędu Statystycznego na temat rewizji benchmarkingowej w rachunkach narodowych w latach 1955-2022 z dnia 10 października br., Główny Urząd Statystyczny publikuje zaktualizowane dane kwartalne produktu krajowego brutto (PKB) za lata 1995–2023, spójne z danymi rocznymi, oraz za 1 i 2 kwartał 2024 r.
Czytaj dalej
30
pazdz

Ochrona zdrowia w gospodarstwach domowych w 2023 r. - wyniki wstępne

W 2023 r. co czwarta osoba oceniła swoje zdrowie bardzo dobrze (24,8%), a prawie połowa (47,0%) dobrze. Stan swojego zdrowia określiło jako zły 5,2%, a bardzo zły 0,8% respondentów.
Czytaj dalej
30
pazdz

Przedsiębiorstwa niefinansowe według rodzajów i miejsc prowadzenia działalności w 2023 roku

W 2023 roku w Polsce działało 2 307,1 tys. przedsiębiorstw niefinansowych, w tym 2 240,1 tys. mikroprzedsiębiorstw. Ze względu na rodzaj prowadzonej działalności, najliczniejszą zbiorowość w całej populacji podmiotów niefinansowych stanowiły przedsiębiorstwa handlowe (19,4% ogółu); a ze względu na lokalizację siedziby – podmioty z województwa mazowieckiego (18,7% ogółu)
Czytaj dalej
31
pazdz

Oświata i wychowanie w roku szkolnym 2023/2024

Informacje o placówkach wychowania przedszkolnego, szkołach podstawowych, branżowych szkołach I i II stopnia, technikach, liceach ogólnokształcących, szkołach artystycznych, szkołach policealnych, szkołach specjalnych
Czytaj dalej
31
pazdz

Szkolnictwo wyższe i jego finanse w 2023 roku

Podstawowe informacje o uczelniach działających w roku akademickim 2023/24 zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Prezentacja danych o uczelniach, studentach i absolwentach według typów instytucji systemu szkolnictwa wyższego i nauki, grup i podgrup kierunków studiów, wieku i płci, nauczycielach akademickich, studiach podyplomowych i kształceniu doktorantów, nadanych stopniach naukowych.
Czytaj dalej
31
pazdz

Aktywność ekonomiczna ludności Polski - 2 kwartał 2024 roku

Podstawowe informacje dotyczące poziomu aktywności zawodowej ludności wg cech demograficznych oraz społeczno-ekonomicznych. Pracujący wg cech zawodowych, statusu zatrudnienia, czasu pracy. Charakterystyka bezrobotnych (czas trwania bezrobocia, przeszłość zawodowa) oraz sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Przyczyny bierności zawodowej.
Czytaj dalej
31
pazdz

Rynek wewnętrzny w 2023 roku

Analiza rynku wewnętrznego w 2023 r. Informacje o działalności przedsiębiorstw handlowych na tle rozwoju sfery usług. Zmiany zachodzące w wartości i strukturze sprzedaży detalicznej oraz sprzedaży hurtowej. Rozmieszczenie i wielkość sieci sklepów detalicznych, stałej i sezonowej sieci targowiskowej oraz sieci placówek gastronomicznych. Opis strumieni zaopatrzenia krajowego. Dane o zapasach i dostawach wyrobów konsumpcyjnych.
Czytaj dalej
31
pazdz

Rocznik Statystyczny Handlu Zagranicznego 2024

Bogaty zestaw statystyk dotyczący handlu zagranicznego towarami oraz międzynarodowego handlu usługami na tle danych za lata poprzednie. Publikacja zawiera informacje o zagregowanej wielkości importu, eksportu, nabyć i dostaw, jak również wielkości wymiany towarów usług w podziale na poszczególne kraje partnerskie, w oparciu o różne klasyfikacje towarowe oraz klasyfikację usługową.
Czytaj dalej
31
pazdz

Pakowanie jaj kurzych konsumpcyjnych w 2024 roku

Informacje są wynikiem Sprawozdania o wylęgach drobiu i produkcji jaj konsumpcyjnych (R-09W), z części dotyczącej pakowania jaj konsumpcyjnych. Od 2023 roku zakres zbieranych informacji został rozszerzony o pakowanie jaj kurzych konsumpcyjnych z poszczególnych systemów chowu niosek tj.: klatkowego, wolnowybiegowego, ściółkowego i ekologicznego. Sprawozdaniem objęto wszystkie zakłady pakowania jaj ujęte w wykazie Głównego Inspektoratu Weterynarii.
Czytaj dalej
31
pazdz

Wylęgi drobiu we wrześniu 2024 roku

Wylęgi drobiu we wrześniu 2024 roku. Informacje są wynikiem Sprawozdania o wylęgach drobiu i produkcji jaj konsumpcyjnych (R-09W).
Czytaj dalej
31
pazdz

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego na temat rewizji międzynarodowego handlu usługami za lata 2010-2022

Główny Urząd Statystyczny informuje, że 31 października 2024 r. opublikował w Dziedzinowych Bazach Wiedzy (DBW) w części dotyczącej handlu zagranicznego zrewidowane dane polskiego międzynarodowego handlu usługami za lata 2010 - 2022. Zmiana ta związana jest z cyklicznym procesem rewizji danych statystycznych w wyniku prac prowadzonych nad poprawą ich jakości. Rewizja ta została opracowana przez Narodowy Bank Polski będący współautorem badania Międzynarodowy handel usługami.
Czytaj dalej
31
pazdz

Wyrównania sezonowe - przeciętne zatrudnienie i przeciętne miesięczne wynagrodzenie

Wyrównania sezonowe - przeciętne zatrudnienie i przeciętne miesięczne wynagrodzenie
Czytaj dalej
31
pazdz

Szkolnictwo wyższe w roku akademickim 2023-2024 - studenci i absolwenci

Student osoba kształcąca się na studiach pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich. Absolwent studiów otrzymuje dyplom ukończenia studiów na określonym kierunku i profilu potwierdzający wykształcenie wyższe oraz tytuł zawodowy.
Czytaj dalej
31
pazdz

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2024 roku

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w październiku 2024 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 5,0% (wskaźnik cen 105,0), a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,3% (wskaźnik cen 100,3).
Czytaj dalej
31
pazdz

Międzynarodowy handel usługami według sposobów świadczenia usług w 2023 roku

Wraz z dynamicznie rosnącym udziałem obrotów usługowych w rachunku bieżącym bilansu płatniczego zarówno Polski, jak i innych krajów, wzrasta zapotrzebowanie na informacje opisujące zjawisko międzynarodowego handlu usługami. W związku z tym zapotrzebowaniem, Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna regularne udostępnianie danych z zakresu międzynarodowego handlu usługami według sposobów ich świadczenia (MoS).
Czytaj dalej
31
pazdz

Pracujący w gospodarce narodowej w Polsce w maju 2024 r.

Na ostatni dzień maja 2024 r. w gospodarce narodowej było 15119,2 tys. pracujących. Średnia wieku wyniosła 42,8 lat, mediana wieku 42,0 lata. Średnia wieku i mediana wieku pracujących w gospodarce narodowej były podobne dla kobiet i mężczyzn.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

1
pazdz

Budżety gospodarstw domowych w województwie mazowieckim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Sytuacja materialna gospodarstw domowych w porównaniu z rokiem poprzednim poprawiła się. Gospodarstwa domowe osiągnęły wyższe zarówno dochody, jak i wydatki. Odnotowano wzrost spożycia większości podstawowych artykułów żywnościowych oraz poprawę wyposażenia gospodarstw domowych w przedmioty trwałego użytkowania. Poprawiła się także subiektywna ocena sytuacji materialnej gospodarstw.
Czytaj dalej
1
pazdz

Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie dolnośląskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Analiza dochodów, wydatków i wyników finansowych budżetów gmin, powiatów, miast na prawach powiatu i województwa. Publikację uzupełnia synteza wyników badań wzbogacona ilustracjami graficznymi.
Czytaj dalej
4
pazdz

Światowy Dzień Mieszkalnictwa - INFOGRAFIKA

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Czytaj dalej
8
pazdz
9
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej powiatów województwa podkarpackiego za sierpień 2024 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Opracowanie zawiera wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej powiatów województwa podkarpackiego dotyczące m. in. przedsiębiorstw, ludności, bezrobocia, budownictwa mieszkaniowego, turystyki, bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
10
pazdz

Budżety gospodarstw domowych w województwie świętokrzyskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Prezentowane wyniki badania budżetów gospodarstw domowych nie obejmują gospodarstw domowych zamieszkujących obiekty zbiorowego zakwaterowania, tj. domów studenckich, domów opieki społecznej i innych oraz gospodarstw członków korpusu dyplomatycznego państw obcych. Gospodarstwa domowe obywateli obcego państwa zamieszkujące w Polsce stale lub przez dłuższy czas i posługujące się językiem polskim biorą udział w badaniu.
Czytaj dalej
11
pazdz

Dzień Edukacji Narodowej - INFOGRAFIKA

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Czytaj dalej
14
pazdz

Zasoby mieszkaniowe w województwie zachodniopomorskim w 2023 r. - Informacja sygnalna

Urząd Statystyczny w Szczecinie

W województwie zachodniopomorskim w 2023 r. oddano do użytkowania 3911 nowych budynków mieszkalnych (o 0,9% więcej niż przed rokiem). W 2023 r. oddano do użytkowania 9924 mieszkania (o 2,6% mniej niż w roku poprzednim). Spadła liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych. Wydłużył się przeciętny czas trwania budowy budynków.
Czytaj dalej
14
pazdz

Pokolenie gniazdowników w województwie mazowieckim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W 2022 r. w województwie mazowieckim 28,3% osób w wieku 25–34 lata nie założyło własnej rodziny i mieszkało z rodzicami. W mazowieckim poziom zjawiska nazwanego gniazdownictwem jest niższy niż ogółem w Polsce oraz niższy niż w większości województw; porównywalny odnotowano w pomorskim, a najwyższy w świętokrzyskim – prawie 41%.
Czytaj dalej
17
pazdz

Budżety gospodarstw domowych w województwie wielkopolskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

W porównaniu z 2022 r. zwiększyły się zarówno dochody, jak i wydatki gospodarstw domowych, przy czym tempo wzrostu dochodów było wyższe niż wydatków. W skali roku zaobserwowano spadek spożycia większości podstawowych artykułów żywnościowych. Blisko połowa gospodarstw postrzegała swoją sytuację materialną jako przeciętną.
Czytaj dalej
18
pazdz
21
pazdz

Opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 w województwie mazowieckim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Według stanu w dniu 31 grudnia 2023 r. na terenie województwa mazowieckiego działalność w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 prowadziło 790 żłobków, 121 klubów dziecięcych oraz 1003 dziennych opiekunów, zapewniając łącznie 42035 miejsc.
Czytaj dalej
25
pazdz

Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. 1 kw. 2024 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Nomenklatura Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych opracowana została w oparciu o istniejący zasadniczy trójstopniowy podział kraju na województwa, powiaty i gminy, przy pomocy którego od 1 I 2018 wyodrębnione zostały trzy dodatkowe nieadministracyjne poziomy, w ramach których w Polsce r. funkcjonuje 97 jednostek statystycznych NUTS.
Czytaj dalej
28
pazdz

Zasoby mieszkaniowe w województwie mazowieckim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Rok 2023 był kolejnym, w którym odnotowano wzrost liczby mieszkań. Średnia wielkość mieszkania wyniosła 74,0 m2. W stosunku do roku poprzedniego zmniejszyła się przeciętna liczba osób na 1 mieszkanie. Wzrosła liczba i kwota wypłaconych dodatków mieszkaniowych.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego we wrześniu 2024 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W opracowaniu zamieszczone zostały podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa podlaskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
29
pazdz

Statystyka Białegostoku. Wrzesień 2024 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m. Białegostoku m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa kujawsko-pomorskiego - wrzesień 2024 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja zawiera liczne mapy i kartogramy. Wybrane informacje zaprezentowano według sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego we wrześniu 2024 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa pomorskiego m.in. z zakresu rynku pracy, podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i form własności, sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego we wrześniu 2024 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu, cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego - wrzesień 2024

Urząd Statystyczny w Kielcach

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa świętokrzyskiego dotyczące m.in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego (wrzesień 2024 r.)

Urząd Statystyczny w Łodzi

Opracowanie sygnalne prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa łódzkiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego we wrześniu 2024 r.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego we wrześniu 2024 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego we wrześniu 2024 r.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego we wrześniu 2024 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej
29
pazdz

Statystyka Opola - wrzesień 2024

Urząd Statystyczny w Opolu

Statystyka Opola
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - wrzesień 2024 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
29
pazdz

Statystyka Poznania - wrzesień 2024 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Statystyka Poznania - wrzesień 2024 r.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego we wrześniu 2024 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa zachodniopomorskiego - wrzesień 2024 - Informacja sygnalna

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Publikacja ukazuje się z miesięczną częstotliwością i zapewnia dostęp do najbardziej aktualnych informacji statystycznych dotyczących procesów zachodzących na terenie województwa zachodniopomorskiego z zakresu m. in. rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu, cen oraz działalności portów morskich. Zawarty w opracowaniu syntetyczny komentarz analityczny oraz graficzna forma prezentacji danych ułatwiają właściwą interpretację opisywanych zjawisk. Dla pełniejszego zobrazowania przedstawianych zagadnień wybrane dane prezentowane są według sekcji PKD, sektorów i form własności, powiatów oraz w odniesieniu do wartości ogólnopolskich.
Czytaj dalej
29
pazdz

Statystyka Szczecina - wrzesień 2024 - Informacja sygnalna

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Od stycznia 2023 r. Statystyka Szczecina prezentowana jest w formie interaktywnej. Nowa odsłona informacji zapewnia znany do tej pory układ obszarów tematycznych, umożliwia pobieranie raportów w formie PDF, tablic w formacie Excel, a także otwiera nowe możliwości polegające na dostosowywaniu zakresu tekstu do potrzeb użytkowników
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Wrzesień 2024 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
29
pazdz

Statystyka Warszawy. Wrzesień 2024 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
29
pazdz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego we wrześniu 2024 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
29
pazdz

Statystyka Wrocławia. Wrzesień 2024

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Czytaj dalej
30
pazdz

Budżety gospodarstw domowych w województwie łódzkim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Informacja sygnalna dotycząca sytuacji gospodarstw domowych w województwie łódzkim w 2023 r. Zawiera dane między innymi o przeciętnych miesięcznych dochodach, wydatkach oraz spożyciu artykułów konsumpcyjnych.
Czytaj dalej
30
pazdz

Budżety gospodarstw domowych w województwie dolnośląskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Budżety gospodarstw domowych w województwie dolnośląskim w 2023 r.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w województwie podlaskim w październiku 2024 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, transporcie i gospodarce magazynowej, działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi oraz w informacji i komunikacji.
Czytaj dalej
31
pazdz

Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Opracowanie składa się z części analitycznej oraz tabelarycznej. Komentarz analityczny zawiera opis sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego województwa zilustrowany wykresami i mapami.
Czytaj dalej
31
pazdz

Województwo kujawsko-pomorskie w liczbach 2024

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

W folderze „Województwo kujawsko-pomorskie w liczbach 2024” zaprezentowano ważniejsze dane statystyczne charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2013 i 2023. Zakres tematyczny obejmuje m.in. demografię, rynek pracy, turystykę, rolnictwo, transport, finanse publiczne czy podmioty gospodarki narodowej. Opracowanie zawiera wybrane dane o powiatach i miastach na prawach powiatu a także gminach w 2023 r.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie KUJAWSKO-POMORSKIM – październik 2024 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Informacja sygnalna prezentuje ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2024 r. Zawiera opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj dalej
31
pazdz

Budżety gospodarstw domowych w województwie pomorskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera informacje o budżetach gospodarstw domowych w województwie pomorskim między innymi o przeciętnym miesięcznym dochodzie, przeciętnym miesięcznym spożyciu niektórych artykułów żywnościowych, gospodarstwach domowych wyposażonych w niektóre przedmioty trwałego użytkowania.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie POMORSKIM – październik 2024 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera diagnozy dotyczące portfela zamówień, oceny bieżące i prognozy produkcji, oceny sytuacji finansowej podmiotów oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim - październik 2024 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, transporcie i gospodarce magazynowej, działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi oraz w informacji i komunikacji. Wyniki publikowane na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego. Opracowanie zawiera m.in. diagnozy dotyczące portfela zamówień, oceny bieżącej i prognozowanej produkcji, oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstw oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM – Październik 2024 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, transporcie i gospodarce magazynowej, działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi oraz w informacji i komunikacji.
Czytaj dalej
31
pazdz
31
pazdz

Transport w województwie łódzkim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Informacja sygnalna zawierająca dane o drogach, komunikacji, pojazdach oraz wypadkach drogowych w województwie łódzkim w 2023 r.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w październiku 2024 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Koniunktura gospodarcza w październiku 2024 r. - opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w październiku 2024 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w październiku 2024 r.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim – październik 2024 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

W październiku br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są negatywne. Najbardziej pesymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek zajmujących się informacją i komunikacją.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w październiku 2024 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

W październiku br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są korzystne. Najbardziej optymistyczne (choć porównywalne do tych z września br.) nastroje gospodarcze panują wśród jednostek zajmujących się informacją i komunikacją. Również w budownictwie formułowane opinie są pozytywne i na poziomie zbliżonym do tego z ubiegłego miesiąca. Mniej korzystne niż we wrześniu br. oceny koniunktury wyrażają jednostki zajmujące się handlem detalicznym oraz transportem i gospodarką magazynową. Największy spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury zanotowano w zakwaterowaniu i gastronomii, o 17,4 w skali miesiąca. Wśród tych jednostek opinie dotyczące koniunktury są pesymistyczne. Również oceny wyrażone przez przedsiębiorców zajmujących się przetwórstwem przemysłowym, a także handlem hurtowym są negatywne, choć porównywalne do tych z września br.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w województwie zachodniopomorskim w październiku 2024 r. - Informacja sygnalna

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Raport przestawia ogólny klimat koniunktury w poszczególnych sekcjach działalności gospodarczej w województwie. Opracowanie zawiera diagnozy dotyczące portfela zamówień, oceny bieżące i prognozy produkcji, oceny sytuacji finansowej podmiotów oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Raport opracowuje Departament Przedsiębiorstw GUS.
Czytaj dalej
31
pazdz

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Październik 2024 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W październiku br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. W handlu hurtowym i detalicznym, a także transporcie i gospodarce magazynowej opinie podmiotów są porównywalne do tych wyrażonych we wrześniu br.
Czytaj dalej
31
pazdz

Gospodarka odpadami komunalnymi w województwie mazowieckim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W 2023 r., w porównaniu z rokiem poprzednim, wzrosła ilość wytworzonych odpadów komunalnych. Na 1 mieszkańca województwa mazowieckiego przypadało średnio 322 kg zebranych odpadów pochodzących z gospodarstw domowych. Liczba składowisk odpadów komunalnych była wyższa niż przed rokiem.
Czytaj dalej
31
pazdz

Rolnictwo województwa mazowieckiego na tle kraju i pozostałych województw w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Publikacja została przygotowana przez Urząd Statystyczny w Warszawie w celu zaprezentowania aktualnego stanu rolnictwa województwa mazowieckiego i obrazu wsi mazowieckiej na tle Polski i pozostałych województw.
Czytaj dalej
31
pazdz

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter