Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2018 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.08.2019

Badaniem objętych zostało 90 przedsiębiorstw prowadzących w 2018 r. działalność leasingową. Badane przedsiębiorstwa w ciągu całego 2018 r. zawarły 620 tys. nowych umów leasingu na 727 tys. środków/przedmiotów oddanych w leasing.

Badane podmioty (leasingodawcy) były reprezentowane przez spółki kapitałowe: 63 to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a 27 to spółki akcyjne. W 21 przedsiębiorstwach działalność leasingowa była jedynym rodzajem działalności, w 42 przedsiębiorstwach dominującym, a w 27 przedsiębiorstwach ubocznym rodzajem działalności.

Z badanej zbiorowości przedsiębiorstw leasingowych do grup kapitałowych należało 70 przedsiębiorstw, w tym 56 było jednostkami zależnymi, 10 dominującymi, a 4 jednostkami dominującymi i zależnymi jednocześnie.

Według stanu na koniec 2018 r. w badanych podmiotach pracowało 17,5 tys. osób zajmujących się leasingiem, w tym 15,6 tys. osób na podstawie umowy o pracę, 664 osoby na podstawie umowy zlecenia, agencyjnej i umowy o dzieło. W firmach tych pracowało również 1,2 tys. osób działających na własny rachunek zgodnie z ustawą o działalności gospodarczej. Sieć dystrybucji produktów leasingowych tworzyło 2,0 tys. oddziałów i autoryzowanych przedstawicielstw.

Do góry

Newsletter