Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2013 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
10.09.2014

Badaniem objęte zostały 123 przedsiębiorstwa prowadzące w 2013 r. działalność leasingową. Z tej zbiorowości 30 przedsiębiorstw było zrzeszonych w Związku Polskiego Leasingu, a 11 w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, w tym cztery przedsiębiorstwa zrzeszone były w obu stowarzyszeniach.

Badane podmioty miały formę prawno-organizacyjną spółek kapitałowych, z tego 86 – to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, 32 spółki akcyjne, 3 spółki jawne, 1 spółka komandytowa i 1 nieokreślona. Działalność leasingowa w 57 firmach prowadzona była przez przedsiębiorstwa z udziałem akcjonariuszy zagranicznych, w tym w 52 firmach udział ten był dominujący.

W 22 przedsiębiorstwach działalność leasingowa była jedynym rodzajem działalności, w 57 przedsiębiorstwach przeważającym, w 44 przedsiębiorstwach – ubocznym rodzajem działalności.

W 2013 r. sieć dystrybucji produktów leasingowych w badanych przedsiębiorstwach tworzyło 1 193 oddziałów i autoryzowanych przedstawicielstw zatrudniających 37 514 pracowników. 

Do góry

Newsletter